W jaki sposób możemy wykorzystać szkło w aranżowaniu mieszkania?

Bez wątpienia każdy, kto uczęszczał do szkoły, zna klasyczną książkę Stefana Żeromskiego – „Przedwiośnie”. W wytworach kultury zazwyczaj pojawiają się powiedzenia, które wkraczają do języka na długo. I tak w tej powieści pojawiło się określenie „szklane domy”, które symbolizowało pewne wspaniałe marzenie, bez najmniejszych szans na realizację.
Pojawiała się tam pewna wizja ojczyzny, w której materiałem budowlanym mieszkań będzie szkło. Można stwierdzić, że mała część tej wizji jest aktualna aktualnie. Wszakże w wielu domach jednorodzinnych znajdują się nowoczesne balustrady szklane opasające spory balkon. Tego rodzaju maniera wykończeniowa jest schludna i powoduje, że dom prezentuje się innowacyjnie i nowocześnie.

Ale nie wyłącznie te elementy wykonuje się ze szkła. W wielu eleganckich mieszkaniach i domach wolnostojących można napotkać ściany szklane. Naturalnie tego gatunku ściany są instalowane w środku lokum. Mogą one np. odseparowywać jadalnię od kuchni. Obecnie bardzo modne jest scalanie kuchni z salą do jedzenia, ale niestety taka koncepcja ma złą stronę – wszystkie wyziewy z kuchni swobodnie snują się po domu. A jak wiadomo, zapachy kuchenne bywają niemiłe, na przykład przy kapuście. Zatem zainstalowane ściany szklane pozwolą na wykreowanie atmosfery przestronności i jednocześnie zniwelują dochodzenie przykrych zapachów z kuchni.

Czynniki wystroju domów, takie jak na przykład balustrady szklane, kojarzą się z nowoczesnością. Dużo osób ma pewne lęki przed wbudowywaniem szklanych ozdób w domu. Popularnym argumentem jest to, że ściany szklane to pewna przepustka do gwałcenia prywatności mieszkańców.To nietrafiony argument, ponieważ można nabyć i zainstalować ściany ze szkła nieprzezroczystego. Kolejną wadą, jaką zauważają niektórzy, jest lęk przed zbiciem szyby i pokaleczeniem. Większość balustrad i innych części jest wykonana ze szkła pancernego, które jest niełatwe do zniszczenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 14:20:38
Tagi: Przedwiośnie, szyby, marzenie, część, przepustka, argument