Podatek w umowie o dzieło, sprzedaż wysyłkowa i potrącenie vat od paliwa - neizbędne sugestie

Umowa o dzieło nie jest oskładkowana, nie powinno się więc odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne bądź społeczne. Aczkolwiek konieczne jest odprowadzanie od tego rodzaju umowy podatku.


Profit, uzyskiwany na umowie o dzieło, jest opodatkowany na zasadach ogólnych, to znaczy obowiązuje podatek od osób fizycznych. Jeżeli obowiązuje nas umowa o dzieło podatek zawsze winien być odprowadzany, jednakże jego wysokość jest zależna od przeróżnych elementów, szczególnie od wysokości wynagrodzenia oraz od konfiguracji stron. Należy dokładnie zorientować się, który podatek trzeba odprowadzić od zawartej umowy o dzieło, aby następnie móc porządnie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Przeczytaj więcej o podatek w umowie o dzieło.

Sprzedaż wysyłkowa cieszy się współcześnie dużą popularnością. Zwykle odbywa się ona za pośrednictwem Internetu. Mnogość jednostek chętnie korzysta z ofert sklepów internetowych, albowiem zakupy w Sieci są bezproblemowe, rychłe oraz niezmiernie wygodne.


Obliczenia rachunkowe
Napisał: sanchezcl
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Rzecz jasna przedsiębiorcy winni odpowiednio rozliczyć przychody otrzymywane ze sprzedaży wysyłkowej, muszą też w dobrym czasie wystawiać faktury. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, biznesmen ma czas na wystawienie faktury do 15go dnia miesiąca (po którym zapadła sprzedaż produktów lub zaświadczanie usług). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź adres cenabiznesu.pl/-przy-sprzedazy-wysylkowej-za-granice-wystaw-fakture.

Samochód jest potrzebny zarówno w celach osobistych, jak też w celach służbowych. Nieraz używa się własnego wozu zarówno do celów prywatnych, jak również firmowych. Od lipca 2015 roku przypuszczalne jest odliczenie vat od paliwa. Jeśli używamy wozu wyłącznie do celów służbowych, przypada nam odliczenie w wysokości 100%. Jeśli zaś używamy samochodu oraz do celów służbowych oraz do osobistych, wtenczas możemy odliczyć 50% naliczonego VAT. Przed 1 lipca 2015 nie istniała możność odliczenia VAT, bez względu na to, jak był użytkowany wóz. Więcej zajdziesz pod linkiem cenabiznesu.pl/-odliczenie-vat-od-samochodow-osobowych-w-firmie. Teraz możemy to zrobić bez żadnego problemu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 16:51:39
Tagi: zakupy, sprzedaż, Faktury