Jak remontować, to tylko z głową!

Przy obecnej sytuacji na rynku coraz ciężej decydujemy się na zainwestowanie w zakup nowego mieszkania. Zmartwieni wolimy oszczędzać i nie podejmować obciążających domowy budżet zobowiązań finansowych. Banki również mniej przychylnym okiem patrzą na chętnych, którzy chcieliby wziąć 25-letni kredyt. Nie jest to taki kłopot znaczący jeśli mamy już mieszkanie, gorzej, gdy zamierzamy się iść na swoje, nie jest to takie łatwe do wykonania.


cegły
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Jeśli zatem ciężko jest kupić mieszkanie, a obecne jest w stanie opłakanym, warto pomyśleć o oddaniu mu pierwszego splendoru. Pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy jest remont. Jest to rozwiązanie o niebo lepsze niż zakup nowego mieszkania. właściwie zrobiony remont pozwoli cieszyć się nam naszymi czterema kątami jeszcze przez długi okres.

Od czego rozpocząć? Najlepiej od ujęcia naszych potrzeb. Czy zamierzamy odświeżyć całość czy tylko wybrane pomieszczenia. Czy będzie miało to związek na stan naszych mebli czy też kupno nowych szafek, regałów zostawiamy na kiedy indziej?

Docieplenie od wewnątrz
Napisał: Xella
Na podstawie: www.media.xella.pl
Następnie należałoby zadbać o właściwych majstrów. Weźmy dla przykładu usługi remontowe oferują nam tutaj cały repertuar specjalistów, którzy umieją spełnić nasze największe oczekiwania: od malowania przez kładzenie paneli po cyklinowanie (dobre drzwi przesuwne, lustra na wymiar i szkło Lacobel na stronie da-bud.pl). Wymienione tu remonty we Wrocławiu prowadzone są w dosyć przystępnej cenie. Dziś albo trudno o dobrego fachowca, albo mają oni zaplanowany kalendarz z prawie kilkunastotygodniowym wyprzedzeniem.

Warto przejrzeć opinie na blogach, poradzić się rodziny, być może posiadają jakieś unikatowe rady co do firm, na które należy uważać. Kolejnym etapem jest ustalenie wymogów, na jakich nasi specjaliście będą zrealizować zlecenie. Warto to rozważyć i na serio zastanowić się nad sprecyzowanymi zapisami w porozumieniu. Lepiej, aby nie okazało się, że pierwsza zamówiona z Internetu usługa remont nie jest do końca zrobiona, tak jak powinna być.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-14 21:16:39
Tagi: mieszkanie, kredyt, firma, cena, usługa