Izolacja dachu wełną mineralną

Poprawne ocieplenie dachu a także ocieplenie mansardy ma równie duże znaczenie, jak odpowiednia izolacja termiczna ścian. Przez byle jak zaizolowany dach może uciekać od 10 do aż 25 procent ciepła. Radzimy, jak wybierać materiał do izolacji dachu.
Demonstrujemy, w jaki sposób kroczek po kroczku poprawnie ocieplić poddasze .


Poddasze jest szczególnie narażone na wszelakie ułomności oraz błędy w sztuce budowlanej. Wystarczy np. zastosowanie niepoprawnego układu warstw izolacyjnych, nieciągłość surowca ociepleniowego albo brak prawidłowej paroizolacji, ażeby narazić mansardę na zawilgocenie, rozwój grzybów oraz pleśni, a wreszcie gnicie fragmentów więźby. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij zobacz. W związku z tym, ażeby ustrzec się przed przymusem kosztownej wymiany izolacji poddasza, lub nawet fragmentów konstrukcji dachu, warto zadbać o ich prawidłowe ocieplenie, zrealizowane najlepiej przez przeszkoloną brygadę montażową.


Wełna mineralna
Napisał: thingermejig
Dobierając surowiec do izolacji mansardy, musimy pamiętać, że będzie on „wciskany” w powierzchnie między więźbą dachową.

Ten artykuł jest dla Ciebie zajmujący? W takim razie zapraszamy do naszej następnej witryny. Tam czeka na Ciebie najnowszy tekst (https://www.invado.pl/drzwi-wewnetrzne/zabudowa-oscieznicy-metalowej).

Z tego powodu tak istotne jest upewnienie się, czy będzie on mógł je wszystkie całkowicie wypełnić, czy płyty Knauf Insulation będą poprawnie i dokładnie do siebie przylegały jak też czy uda się bez trudności dotrzeć do kątów oraz załamań- odwiedź stronę. Jeśli materiał izolacyjny nie spełni tychże warunków, skuteczność wykonanego ocieplenia okaże się o wiele niższa. Każda nieszczelność w izolacji stanie się bowiem mostkiem cieplnym, przez który będzie uciekać ciepło.

Jeśli opisywany temat Cię interesuje i szukasz więcej danych, to pod tym linkiem (https://exodevelopment.pl/) znajdziesz ich mnóstwo - będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Podobne problemy wykonawcze zdarzają się przy stosowaniu wiotkich mat albo płyt z twardych surowców. Twardą izolacją trudniej jest wypełnić przestrzenie między krokwiami i niełatwo docisnąć płyty do siebie, nie zostawiając odstępów. Jeżeli więc najistotniejszy jest dla nas efekt w postaci energooszczędnego poddasza, lepiej wyselekcjonować do jego ocieplania surowiec nie rozwarstwiający się, lecz sprężysty, jaki dokładnie wypełni wszelakie wolne powierzchnie a także spowoduje, iż płyty będą przylegały do siebie, zachowają swój kształt a także część przez długie lata.
Inwestując w należyte ocieplenie poddasza, dobrze jest dobrać nie tylko sprawdzony wyrób Knauf Insulation, ale także grubszą warstwę izolacji. Rekomendowana grubość ocieplenia poddasza energooszczędnego to 25–30 cm.
Za najlepsze rozwiązanie do izolacji poddaszy uznaje się aktualnie dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej. Postępując w ten sposób, uzyskamy bardzo energooszczędne poddasze, skutecznie ochronione przed szkodliwymi mostkami termicznymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-07 13:04:43
Tagi: płyty, ciepło, drogi