Rodzaje wewnętrznych i zewnętrznych drzwi montowanych w większości domów i mieszkań.

Drzwi są istotnym elementem wyposażenia mieszkań i domów, pełnią one nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. Generalnie drzwi można podzielić na dwa główne rodzaje, to znaczy drzwi zewnętrzne i wewnętrzne.


drzwi do domu
Napisał: INVADO
Na podstawie: INVADO
Mimo że wszystkie nazywają się drzwiami, to w praktyce różna jest ich budowa, zastosowane materiały i co najważniejsze przeznaczenie.

Podoba Ci się ten tekst? Więc z pewnością masz ochotę przeglądnąć coś jeszcze. Jeśli tak, to wejdź w poniższy link i kliknij po źródło. Powodzenia!

Zewnętrzne drzwi mają chronić środek mieszkania albo domu przed czynnikami zewnętrznymi i niechcianymi gośćmi, więc muszą być zrobione porządnie i solidnie. W samodzielnych domach najczęściej montuje się drzwi zrobione z drzewa, często z szklanymi szybkami, które dają im dużo stylu. W mieszkaniach raczej drzwi przeszklonych się nie spotyka, tu panują pełne konstrukcje wykonane z drewna lub [na rolety zewnętrzne na okna] stali. Przy wyborze drzwi na zewnątrz bardzo ważne jest, aby posiadały one odpowiedni poziom zabezpieczeń. Zamek powinien być atestowany, ciężki do otwarcia, powinny też posiadać bolce przeciwwłamaniowe i jedną ze ścian z blachy, utrudniającą ich wybicie.

Z kolei drzwi wewnętrzne zasłaniają jedynie dane pomieszczenia, więc w ich przypadku solidne zamki i grube ścianki potrzebne raczej nie będą. drzwi wrocław używane wewnątrz mieszkań dzieli się najczęściej na cztery podstawowe rodzaje. Najbardziej popularne są klasyczne drzwi skrzydłowe, wieszane w futrynie i otwierane na jedną ze stron.


drzwi wrocław
Napisał: Porta KMI Poland
Na podstawie: Porta KMI Poland
Występują one w kilku wymiarach i niezliczonej ilości modeli i wzorów wykonanych z drewna, płyt meblowych czy MDF. Czasami mają one duże powierzchnie ze szkła, co nie tylko może dodać stylu, ale również sprawia, że w domu czy mieszkaniu będzie znacznie jaśniej. Sporym zainteresowaniem cieszą się też drzwi przesuwne - zobacz - , doskonale będą się one sprawdzać na przykład w niewielkich pomieszczeniach, w których na klasyczne drzwi zwyczajnie nie byłoby miejsca. Wiesza się je na specjalnych szynach, i w praktyce będą potrzebować tylko kilkanaście centymetrów przestrzeni przy samej ścianie. W niektórych domach spotyka się także drzwi harmonijkowe, ich dużym plusem jest to, że mogą się składać jak parawan.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-05 23:45:47
Tagi: dom, mieszkania, zabezpieczenia