Drzwi przesuwne jako genialny sposób na oszczędność miejsca

Niewielka przestrzeń mieszkaniowa wymusza na domownikach rozglądanie się za optymalnymi rozwiązaniami. W grę wchodzi każdy fragment, który można poświęcić na kolejne szafy czy regały. W przypadku podłużnych korytarzy i pokaźnych garderób interesującym rozwiązaniem są drzwi przesuwne.
sypialnia
Napisał: Stolbud Włoszczowa S.A.
Na podstawie: Stolbud Włoszczowa S.A.
Ich mechanizm pozwala na oszczędne gospodarowanie przestrzenią. Nie zataczamy tutaj kąta, jak w przypadku klasycznych, zawiasowych drzwi. Drzwiami przesuwnymi otworzymy zarówno pomieszczenie (łazienka, pokój), jak i mniejsze szafy. Zupełnie inny mechanizm (suwak zamiast zawiasu) sprawia, że przestawienie się na nowe otwieranie i zamykanie sprawi trochę problemów.

Przy zakupie drzwi przesuwnych zwracamy uwagę na jakość i wykonanie suwaków i całych systemów drzwiowych. Prowadniki z reguły są zrobione albo z nierdzewnego metalu lub aluminium lub [Fototapety do kuchni zmywalne] obu tych komponentów. Mieszanki obu należą do drogich, lecz polecanych i trwałych rozwiązań. Uchwyt i ramę drzwi przesuwnych tworzą parametry nadające profil. Co do gabarytów różnią się najczęściej kształtem, kolorem i szerokością progu. Miejscem szczególnej ochrony, narażonym na usterki i awarię mechanizmu, są prowadniki. Sprawne zapewnią bezawaryjną pracę jezdną, gwarantowaną w zakupach na 5 lat, materiał pozwoli na kilkanaście lat korzystania.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście bardzo ciekawego, sprawdź treść (https://www.impeco.pl/wklady-do-odswiezaczy) tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Drzwi przesuwne w pokoju na poddaszu
Napisał: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Na podstawie: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Wykończenie drzwi przesuwnych przy stronie domykającej się powinno być dopasowane do przeciwległego boku. Inaczej mechanizm, który nie „zaskoczy” wywoła efekt „jeżdżenia” drzwi, co oznacza tym samym nieskuteczny mechanizm. O stalowych i aluminiowych komponentach, które odpowiadają za przesuwanie już wiemy. Z czego powstają zaś same drzwi?

W eleganckim wnętrzu zastosować można drzwi przesuwne szklane, które są coraz chętniej wybierane do domu czy mieszkania (Da-Bud - drzwi chowane w ścianę). Ich specyfiką jest estetyczne wykonanie i nadawanie pomieszczeniu charakteru i szklanej stylizacji. Szklane obudowanie wykonane jest z nierdzewnego materiału. Nie zmienia to faktu, że uderzanie z rozmachem po wykończeniach doprowadzi do uszkodzenia i awarii mechanizmu. Szklana powierzchnia zapewnia specyficzną zasłonę, nie wyklucza też możliwości zapełnienia szkła innymi kolorami, dopasowanymi do ścian i klimatu pokoju.

Wybierz najlepszą ofertę:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-05 14:35:46
Tagi: wnętrze, uchwyt, przestrzeń, drzwi przesuwne szklane