Balustrady w naszym budynku- w jaki sposób wybrać najlepszy typ balustrady do naszych schodów bądź balkonu?

Większość obiektów mieszkalnych, jakie się buduje ma jedno lub więcej pięter. Nieodłączną ich częścią będą więc schody a także nierzadko balkony, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć balustradami.


Jakkolwiek jesteśmy w stanie wyobrazić sobie schody (zobacz ile kosztują schody drewniane) bez poręczy, balkon obowiązkowo musi je posiadać, żeby móc z niego bezpiecznie korzystać. Wbrew pozorom balustrady to bardzo ważny element budynku i nierzadko wpływa w znaczący sposób na jego styl jak również efekt końcowy remontu. W zależności od tego w jakiej stylistyce pragniemy robić nasz balkon bądź schody (zobacz drewniane schody na zamówienie) na tego typu balustrady należy się zdecydować. W przypadku balustrady na balkonach bardzo ważne jest także ich odporność na uszkodzenia różnego typu na przykład na działanie deszczu bądź śniegu.

Idealnie do tego celu sprawdzą się balustrady ze stali nierdzewnej, która zapewnia bardzo dobrą trwałość. W wielu nowoczesnych budynkach można znaleźć balustrady wykonane ze szkła, które zapewnia elegancki wygląd. Utrzymanie tego rodzaju balustrady w czystości wymaga jednakże większego nakładu pracy aniżeli w przypadku balustrad ze stali.
balustrada
Napisał: Vicki Burton
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mocowanie balustrad to zadanie do którego należy wynająć profesjonalną ekipę. W internecie można znaleźć wiele ofert firm, które oferują usługi tego rodzaju. Mają w swojej ofercie zarówno montaż jak też projektowanie balustrad. Możemy znaleźć gotowe projekty czy też sklepy z poszczególnymi elementami potrzebnymi do montażu. Będą to przykładowo łącznik narożny lub zaślepka do profilu (). Wybierając rodzaj balustrady powinniśmy także zwracać uwagę na to, aby były one także bezpieczne dla dzieci. Kiedy posiadamy małe dzieci idealne będą modele, które uniemożliwiają wchodzenie na poszczególne elementy balustrady na schodach czy też na balkonie. Bardzo dobrze sprawdzą się konstrukcje z prętami położonymi pionowo, bez ostrych zakończeń, które także mogłyby stanowić zagrożenie dla naszego dziecka.


Balustrada może być piękną ozdobą naszego domu bądź mieszkania. Ważne jest, aby została wykonana poprawnie, była odporna na uszkodzenia i bezpieczna oraz współgrała pod względem stylu z resztą budynku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-05 08:15:01
Tagi: balkon, remont, montaż