Cechy często używanych pokryć dachowych? Jakie kosztują najwięcej?

Decyzja odnośnie tego, jakie pokrycie dachowe zakupić to ważna kwestia. Dobrze jest trochę orientować się w tym temacie, aby być świadomym na czym polegają różnice i, jak przedstawiają się koszty.


Farba Kuchnia-Łazienka
Napisał: Śnieżka
Na podstawie: Śnieżka
Wtedy na pewno będzie łatwiej podjąć decyzję.


Z pewnością gdy myślimy o dachu, to zaraz pojawia się w głowie dachówka ceramiczna. Faktycznie, jest ona często wykorzystywana przez wzgląd na duże walory. Są to między innymi świetna trwałość na najróżniejsze warunki atmosferyczne, długi czas użytkowania, czy ładny wygląd. Natomiast cena dachówki wcale nie składnia do kupna. Za wieloma walorami kryją się także spore koszty tego typu pokrycia dachowego. Z tego względu też woli zdecydować się na dachówkę cementową, jaka jest trochę tańsza, a także bardzo wytrzymała.

Poczekaj minutę! Zaintrygował Cię post? Masz ochotę na następne dodatkowe info (https://bubucraft.pl/kocyk-personalizowany-z-imieniem-dziecka)? To miłe. Kliknij w ten link i przekieruj się do witryny z wątkami na ten temat.

Tak samo jak dachówka ceramiczna, doskonale izoluje pod kątem temperatury jak chroni akustycznie.


sprzęt - selfie
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kiedy mowa o dachu, to potrzebne są również dodatkowe rzeczy, na przykład ława kominiarska. Przyjmuje ona różny układ w zależności od ukształtowania dachu oraz komina. Natomiast jej podstawowym zadaniem jest ułatwienie dojścia do komina, gdy jest taka konieczność, dlatego też ta funkcja użytkowa jest tu najważniejsza, chociaż faktycznie lepiej, aby tego typu ława nie szpeciła ładnego dachu. Dlatego gdy wybieramy pokrycie z blachy, dachówek, czy z gontu, taka ława musi się na dachach znaleźć.


Do dość powszechnych pokryć na dach trzeba zaliczyć również blachodachówkę, która kawałkami blachy o sporych rozmiarach.


Jednak z pewnością nie będzie dobra na dachy o zbyt zawiłych kształtach.

Ta solidna oferta (http://dromet.pl/oferta/katalog/zamocowania-lekkie/nity-nitonakretki/), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej kwestii, ma podobne informacje na to ciekawe zagadnienie - zobacz tutaj.

Istnieją jeszcze inne pokrycia dachowe, dlatego lepiej w czasie podejmowania decyzji poradzić się fachowców.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-27 08:21:50
Tagi: dachówki, domy, dachówka, kupić