Którą nabyć lampę? Nowomodne oświetlenie wnętrz.

Lampy, to fragment wystroju wnętrza, jaki w największym stopniu zasługuje na miano wielofunkcyjnego. Ma on za misję oświetlić pomieszczenie, upiększyć go, utworzyć miły nastrój, wydobyć strukturę ścian i także skorygować proporcje pomieszczeń. Jak sprytnie oświetlić wnętrze i na co zwracać uwagę przy nabywaniu lampy?


W stosunku do wystroju wnętrza jesteśmy w stanie zdecydować się na oświetlenie klasyczne, to znaczy rutynowy żyrandol, bajkowo barwne klosze czy lampy zaskakujące niebanalnym wzornictwem. Pamiętajmy natomiast, że optymalne oświetlenie wcale nie znaczy najjaśniejsze, jedynie dostosowane do zapotrzebowań poszczególnych stref w miejscu zamieszkania.

nooczesna lampa
Napisał: Ronald Sarayudej
Na podstawie: http://www.flickr.com
Innego typu oświetlenie nowoczesne będzie potrzebne do biura a inne do łazienki. W położeniach, w jakich najwięcej czasu spędzamy podczas dnia, bierzmy też pod uwagę przystępność naturalnego światła. Ustawianie oświetlenia naczelnego i kinkietów najrozsądniej założyć na pierwszym etapie remontu - dzięki temu unikniemy późniejszego kucia ścian, aby schować w nich kable. Gdy jednak punktów świetlnych zaprojektujemy za mało, nic utraconego. Możemy się ratować lampami podłogowymi (nowoczesne lampy sufitowe (dowiedz się więcej) bardzo dobrze się z nimi komponują), małymi podręcznymi oraz ściennymi podłączanymi do kontaktu.

Niezależnie od tego w jakim czasie zdecydujesz się na świetlną rewolucję, wykorzystaj „architektoniczne” możliwości lamp.

Zaciekawił Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego zagadnienia i czytaj całość tutaj (http://www.oknagalio.pl/) o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Na małym metrażu potężnie lepsze od środkowo umieszczonego żyrandola jest umocowanie wielu różnych lampek "rozrzuconych" po całym wnętrzu, od okazji zdarza się ubogacić je tworząc np. oświetlenie świąteczne (cały artykuł). Przy nabywaniu warto zwrócić nacisk na optymalną moc żarówki.


oświetlenie łazienki
Napisał: Karen Highland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istotny jest również sposób konserwacji, albowiem nowoczesne lampy sufitowe są słusznie przystosowane dla osób lubiących ład (powłoka zapewnia lepsze mycie ubrudzeń i ścieranie z kurzu).

Kupując nowoczesne lampy sufitowe da się absolutnie odmienić pomieszczenie, w którym będą się one znajdować. Zdołamy tak samo powiększyć czy też pomniejszyć powierzchnię, jak również nadać mu dobry klimat. Jedyne co wystarczy zrobić, to dobrać dopasowany model.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-26 17:46:49
Tagi: światło, remont, lampki, wystrój wnętrza