Jeśli jesteś hodowcą masz prawo starać się o przyznanie dotacji

Nasze państwo jako, że jest członkiem UE od 2004 roku musi przestrzegać jej ustaw prawnych. Znaczy to, że jeśli pragniemy sprzedawać swój produkt na obszarze całej Europy musimy mieć właściwie akredytacje nadawane przez posiadające prawo do ich wydawania państwowe instytuty.


Co oznacza to dla rolnika?


Przede wszystkim przepisy prawne dotyczące rolników zawarte są w ustawie o ochronie odmian roślin, jaka posiada moc prawną od 2003 roku. Najbardziej istotnym zapisem jest to, iż każdy, kto chce sprzedać swe plony, jest zobowiązany prawnie znać wszystkie odmiany roślin, które oferuje w sprzedaży. Czyli nie mamy prawa zwyczajnie jechać na rynek, by następnie sprzedawać pietruszkę, powinniśmy poznać uprzednio ich odmianę. Kolejną ważną informacją, którą podaje ustawa jest ochrona odmian roślin.

To przyciągający oko post, ale poza tym zgłąb też inny pokrewny oraz równie nieszablonowy wpis - my zalecamy to źródło (https://www.itb.pl/badania-etics.html).

W ustępie definiującym kim jest hodowca, otrzymujemy przesłankę, że może on otrzymać monopol na hodowlę określonej odmiany oraz zarobkowego jej wykorzystania. Myśląc szerzej, za granicę naszego państwa, rolnik-hodowca ma prawo starać się o patent europejski, który da jego odmianie ochronę prawną na terenie wszystkich państw członkowskich.

Chcielibyśmy Cię zaprosić do równie ciekawych wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę płaskowniki stalowe i oglądaj to, na co masz chęć.

Jeżeli jesteś początkującym rolnikiem z inspiracjami na hodowcę prywatnej odmiany, posiadasz spore szanse aby dostać dotacje unijne na innowacje. Zwłaszcza kiedy prowadziłeś już przygotowawcze badania oraz posiadasz uprawnienia do tworzenia nowych odmian.
Basen odnowiony farbą Moore’s Swimming Pool Paint 042
Napisał: B.M. Polska Sp. z o.o.


Z drugiej strony pozostali rolnicy mogą nie być Ci życzliwi, toteż musisz liczyć się z mnogimi problemami z sąsiadami. Gdy dostaniesz środki pieniężne z dotacji będziesz odwiedzany przez urzędników, jacy są zobowiązani dozorować twe prace nad hodowlą, co może być problematyczne właśnie dla sąsiednich rolników.


Lecz ocertyfikowane plony możesz sprzedać większym sklepom takim jak TESCO czy Auchan i sprzedawać za granicę.


Jeżeli pragniesz sprzedawać swoje płody rolne na terenie całej UE musisz mieć właściwie akredytacje. Szczęśliwie masz prawo ubiegać się o zapomogę finansową, jeśli oczywiście twój pomysł jest innowacyjny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-26 01:41:49
Tagi: prawo, sprzedaż, produkt