Urządzamy otwarte mieszkanie

Otwarta konstrukcja mieszkania to hit mody w ostatnich 10 latach. Dużo lokali to praktycznie jeden olbrzymi hall, w którym znajdują się strefy: aneks kuchenny, jadalnia, strefa wypoczynkowa. Stanowi to trudność dla osób projektujących pomieszczenia. Styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji to niezwykle fajne rozwiązanie w takim przypadku.


nowoczesna kuchnia
Napisał: Connie Ma
Na podstawie: http://www.flickr.com
Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego w przypadku przestrzeni to przede wszystkim ładne poukładanie tych stref, wielkie, otwarte przestrzenie, jasna kolorystyka – biele, szarości, naturalne tworzywa – albo te, które są z recyklingu. Niesamowicie w takich wnętrzach wyglądają wszelkie odcienie naturalnego drewna – brązy, jasne odcienie np. sosny, szklane, przeźroczyste tafle szkła, wielkie lustra, betonowe ściany pozostawione w stanie surowym. Pomysłów wnętrzarskich, które można wykonać wybierając styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji można wymienić setki. Ja może opiszę moje ulubione.

Najulubieńsza – surowa, ściana z betonu. Stanowczo mój hit, szczególnie w wykończeniu łazienki wygląda zjawiskowo. By stworzyć taki efekt, albo pozostawiamy ściany w stanie surowym, albo na tynk dajemy tzw. tynk ozdobny – wyrównujemy tym sposobem ubytki, zakrywamy przebarwienia i zyskujemy rewelacyjny efekt. Idealnie wygląda to w kontraście z białą ceramiką łazienkową.


Aranżacja wnętrz apartamentu
Napisał: Nico Kaiser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejną rzecz, którą kocham w tym stylu są wielkie, otwarte wnętrza z oszklonymi ścianami. Pokoje tym sposobem są bardzo jasne. Okna najlepiej wyglądają, kiedy osłonimy je białymi, lejącymi się woalowymi firankami. Jednak, żeby przestrzeń nie była zbyt smutna, polecam dodatkowo zainwestować w kilka pojedynczych gadżetów w mocnych odcieniach.

Ten serwis internetowy wiercenia geotermalne ma fascynujące informacje na omawiany wątek, więc, jeżeli ta problematyka Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Jak się prezentują ujrzysz na stronie: czytaj na blogu Lovingit

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-25 04:02:50
Tagi: mieszkania, Wnętrza, pokoje, hit, pomieszczenia, faworyt