Zastanawiasz się nad schodami do domu? Zapoznaj się z typami drewna, jakie można użyć do ich budowy

Większość domów zaopatrzonych jest w schody, jakie pozwalają wejść na pierwsze piętro bądź wyżej. Można użyć płytek czy wykładziny, lecz szczególnie popularne są schody z drewna, kunsztowne oraz solidne, które będą służyć przez kolejne lata. Jeżeli i ty planujesz schody drewniane, zasadniczą sprawą jest wybór drewna, z jakiego będą wykonane.
Najdroższym, a równocześnie najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem, są schody dębowe.Ładnie wyglądają w jaśniejszych wnętrzach, gdyż dębowe słoje mają ciemny, brunatny kolor, jaki wraz z upływającym czasem jeszcze bardziej ciemnieje. Dąb jest bezproblemowy w obróbce, toteż umożliwia stworzenie nawet tych wymyślnych elementów. Trzeba jednak pamiętać o zabiegach konserwacyjnych, a szczególnie o olejowaniu, aby olej mógł wejść w strukturę drewna oraz umocnić je na długi czas.

perfekcyjnie wykonane schody jesionowe
Napisał: www.zlem.pl
Na podstawie: www.zlem.pl
Jeśli|będziesz tego pilnować, nie rozczarujesz się na solidności dębowych schodów. W razie mniejszej zasobności portfela korzystniej jest wybrać schody jesionowe (). Jesion (zobacz schody domanski) jest dużo jaśniejszy, dlatego można użyć go we wszystkim wnętrzach, nie niepokojąc się, iż będzie smutnym dodatkiem do wystroju domu. Wręcz na odwrót – ociepli pomieszczenie, a do tego jest niezwykle dekoracyjny, gdyż nie cechuje go regularność koloru. Opisywane drewno jest twarde, lecz nie sprawia żadnych trudności w obróbce.


Schody rzecz jasna należy poddawać konserwacji, a najkorzystniej w tym przypadku sprawdza się lakierowanie.

Bez lakierowania schody drewniane mogą być wystawione na wilgoć, jaka będzie zagrożeniem dla ich wytrzymałości. Dobrze jest też zwrócić uwagę na schody dębowe, których cena kształtuje się na niedużym poziomie. Ich niższa cena powiązana jest z przymusem starannej oraz systematycznej impregnacji, ponieważ poza brakiem odporności na wilgoć mogą ponadto ulegać pękaniu albo ścierać się. Czym cechuje się buk? Jest ładnym drewnem, pasującym w pierwszej kolejności do nowoczesnych wnętrz. Nie widać na nim słoi, lecz nadzwyczaj przyjemnie wygląda rozświetlając wnętrze swoim jasnym kolorem.

Jeśli w związku z powyższym zastanawiasz się nad wybraniem tworzywa, jakiego użyjesz do pokrycia swoich schodów, zdecyduj się na drewno.

Sprawdź, co znajduje się w najnowszym tekście . Te informacje także na pewno okażą się dla Ciebie zajmujące, gdyż przedstawiają podobną problematykę.

To mocny i solidny materiał, który odpowiednio zabezpieczony pozwoli ci cieszyć się atrakcyjnymi schodami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-23 15:09:52
Tagi: dąb, Jesion, wilgotność