Ogromnie duża precyzja badania ndt

Nadzwyczaj duża precyzja strategii badania ndt i miarodajność wyników badania ustawiła ją na i istotnej pozycji w procedurach stosowanych przez przemysł lotniczy, atomowy, kosmiczny, chemiczny, bądź mechaniczny.


testy ndt
Napisał: Victor
Na podstawie: http://www.flickr.com

Badania ndt to postępowanie nieniszczące które zezwalają ocenę poziomu istniejącej struktury, także dokonywanie prognozy dotyczącej jej wytrzymałości, diagnostyki pewnego użytkowania. Najważniejszą wartością NDT jest możliwość ustalenia parametrów i drobiazgowego opisu fizycznego badanego artykułu na wszelkim etapie wytwórczości. Badania ndt zezwalają na ujawnienie nieciągłości materiałowych w badanym materiale, połączeniu, urządzeniu, albo jego wyposażeniu bez spowodowania zmian ich cech użytkowych. Wykonywanie badań nieniszczących na każdym etapie produkowania, lub użytkowań, gwarantuje zachowanie właściwego poziomu bezpieczeństwa - porównaj tu.

Podniesienie wymagań związanych z jakością materiałów, styków, artykułów sprawia, że badania ndt są coraz częściej użytkowane w procesach wytwórczych, również w użytkowaniu przyrządów technicznych. Badania sposobem prądów wirowych są najmniej teraz znaną strategią badań spośród sześciu głównych. Procedura prądów wirowych jest metodą powierzchniową. Badane mogą być tylko produkty metalowe generalnie na głębokość od paru do kilkunastu milimetrów. Strategia prądów wirowych polega na wzbudzaniu zmiennego pola elektromagnetycznego w badanym materiale i przyjmowaniu odpowiedzi towaru poprzez sondę badawczą.


Badania ndt metodą prądów wirowych pozwala na wykrywanie rys w surowcach konstrukcji lotniczych, w składnikach części maszyn i spoinach. Użytkowana jest szeroko do badania rurek wymienników ciepła w elektrowniach atomowych i konwencjonalnych, w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, cukrowniczym, papierniczym i spożywczym.

Jeżeli ten materiał jest według Ciebie absorbujący, to koniecznie kliknij tutaj i przeczytaj tamto opracowanie - tam też zobaczysz wiele godnych uwagi informacji.

W czasie badania homogeniczności rurek analizowane są ubytki grubości ścianek powstałe w wyniku erozji, lub korozji, lokalizowane są wtrącenia obcego metalu, perforacje i szczeliny. Badania ndt wykorzystują strategie, jakie nie wpływają na predyspozycje wytrzymałościowe i eksploatacyjne badanych struktur.

Źródło artykułu:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-23 18:31:51
Tagi: korozja, diagnozy, prognozy, NDT, sonda, wykrywanie