O czym pamiętać, gdy odbieramy mieszkanie? Co jest najbardziej istotne, czego nie można przeoczyć?

Nareszcie zdecydowałeś się na zakup swojego lokum i uiściłeś należną kwotę, ale to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera lub spółdzielni, zapłata dla notariusza za przygotowanie aktu i należne podatki dla Urzędu Skarbowego. W jaki sposób to wszystko zorganizować?


odbiór mieszkania od dewelopera
Napisał: Bill Wilson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiedz o tym, że najważniejsze jest, żeby nic nie wykonywać w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie pozwalaj się pospieszać, czy to deweloperowi albo spółdzielni.

Czy musisz wyszukać podobny post? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odnośnik i zerknij na stronę, która niewątpliwe też przypadnie Ci do gustu!

Na odebranie umów się, gdy jest jeszcze jasno. To istotne, ponieważ w budynku z pewnością jeszcze nie ma podłączonego światła, a jeśli jest to przy sztucznym oświetleniu gorzej widać. Tak z pewnością nie dostrzeżesz na przykład nierównych tynków oraz podłóg. Pamiętaj, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest bardzo ważny, warto więc zatrudnić do tego celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda - idź na tutaj.jeżeli natomiast chcesz samemu odebrać swoje lokum dobrze jest wiedzieć o paru ważnych rzeczach.


Zabierz ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę przynajmniej metrową jak i stalowy kątownik, taki, za pomocą którego upewnisz się czy wszystkie kąty w domu maja 90 stopni. Rzecz jasna, zabierz także ze sobą projekt mieszkania oraz umowę. Na twoim projekcie znajduje się plan wszystkich instalacji. Dzięki temu zobaczysz, w jakim miejscu powinny się znajdować gniazdka elektryczne, a w jakim miejscu będą podłączenia pod wannę czy sedes. Umowa będzie dla ciebie przydatna, by sprawdzić czy wykonawca do budowy
mieszkanie
Napisał: Jeremy T. Hetzel
Na podstawie: http://www.flickr.com
zastosował takie materiały, jakie były w kontrakcie, na przykład czy zamontowano zgodnie z umowa dane komponenty. Nieważne, czy odbierasz mieszkanie w stanie deweloperskim czy do zamieszkania zawsze mierz dokładnie, czy mieszkanie posiada taką powierzchnię, która jest zapisana w umowie przedwstępnej lub docelowej(polecana firma z Warszawy). Obowiązkowo obejrzyj ściany.

Muszą oczywiście być proste, zaś na tynku nie może być widać jakichś nierównych powierzchni ani bąbli powietrza. Sprawdź podłogę. Musi być równa i pozioma. W pomieszczeniach i kuchni musi się znaleźć przy ścianie mała szczelina. Jest to dylatacja, która umożliwia swobodnie “pracować” podłodze. Powinieneś sprawdzić okna i drzwi (drzwi szklane wrocław) na balkon. Powinny się łatwo, bezproblemowo zamykać. Nie mogą ocierać o ościeżnice, muszą ruszać się płynnie. Szyby nie mogą być zarysowane ani pęknięte.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-18 08:16:55
Tagi: podłoga, deweloper, umowa