Dla jakich ludzi mogą być szczególnie użyteczne spotykane również w różnych publicznych miejscach uchwyty dla niepełnosprawnych?

Czy wiesz, iż jeszcze sto lat temu większość osób umierała na takie choroby jak grypa albo gruźlica? Z upływem czasu prym zaczęły wieść dolegliwości powiązane z postępem cywilizacji, czyli ataki mięśnia sercowego i udary.
Wręcz jeśli taka dolegliwość nie przywiodła do zgonu, to wielokrotnie persona po udarze nagle straciła możność poruszania rękoma czy nogami.


komputer
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com


kredyt
Napisał: ricciofix
Na podstawie: http://www.flickr.com


A przecież chorób na świecie jest niestety dużo więcej. Dlatego także nie wyłącznie w łazienkach publicznych, ale również w mnóstwie domów można zobaczyć uchwyty dla niepełnosprawnych. Najczęściej montowane są one w toaletach, gdzie w wydajny wariant dopomagają ludziom posiadającym niepełnosprawność w robieniu fundamentalnych czynności powiązanych z higieną. Przykładowo czasem persona, która ma problemy z nogami akurat za pomocą uchwytu dla niepełnosprawnych mogłaby z bardziej znaczącą łatwością wstać z poziomu deski klozetowej. Innym miejscem w łazience, gdzie przydają się uchwyty dla niepełnosprawnych jest prysznic. Co prawda często ON wstać nie może, wszakże uchwyty dla niepełnosprawnych ułatwiają tego typu osobie w utrzymaniu tak istotnej przecież balansu.


Innym narzędziem, które spotykane jest również w powszechnych łazienkach jak i w domach rodzin, w których mieszkają persony z niepełnosprawnością z dysfunkcją kończyn górnych są tak zwane dozowniki mydła. Są one wyjątkowo przydatne dla osób z dysfunkcją dłoni.
W rzeczywistości nie muszą obracać mydła w dłoniach a mają do rozporządzania mydło w płynie, które nalewa się na rękę po naciśnięciu przycisku. Takie dozowniki mydła są bardzo pożyteczne również dla person, które problemów z poruszaniem dłońmi nie posiadają.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-26 05:41:09
Tagi: urządzenie, łazienka, czas, pomoc, sposób