Jak poznać właściwą bramę przesuwną? Faktycznie musi posiadać parę niezbędnych cech

Bramy wjazdowe to ciekawy element płotu. To właśnie one są najbardziej widoczne oraz najczęściej używane. Ich dobór więc i montaż jest niezwykle istotny, zarówno ze względów użytkowych, bezpieczeństwa, oraz wizualnych. Obecnie dużo osób kupuje bramy przesuwne, szczególnie sprawdzonych firm jak Betafence. Oszczędzają one sporo miejsca i są niezwykle praktyczne w codziennym używaniu. Idealnie sprawdzają się na prywatnych posesjach, oraz dużych miejscach użyteczności publicznej.
Bramy garażowe
Napisał: Normstahl
Na podstawie: www.normstahl.pl
Jeżeli chodzi o bramy wjazdowe to bez wątpienia najbardziej popularne są bramy przesuwne . Do wyboru są dwa rodzaje – szynowe i samonośne. Szynowe, długość posiadają podobną do całego wjazdu. Przesuwają się na specjalnych rolkach po szynie umieszczonej w podłożu. Pewnym minusem jest to, iż w szynach mogą zbierać się różne zanieczyszczenia – ziemia, szczątki roślin lub [oczyszczalnia przydomowa] piasek. Żeby tego typu niedogodności usunąć musimy je często oczyszczać.Drugi typ – samonośne cechują się innymi warunkami. Tu skrzydło jest nieco szersze oraz cięższe, gdyż wymusza to utrzymanie dobrej przeciwwagi. Umieszcza się je nad wyjazdem, jednocześnie nie potrzebują one żadnego podparcia.

Ich budowa cechuje się większą wytrzymałością oraz jest również mniej zawodna od szynowych. Najlepiej funkcjonują gdy są w parze z systemem automatycznej obsługi. Ich cena jest wyższa aniżeli pierwszego typu bram. Bramy przesuwne zrobione są najczęściej z elementów stalowych, często także aluminiowych, które są lżejszym, ale i droższym wariantem. Coraz rzadziej natomiast spotykamy bramy żeliwne. Często zdarza się, że bramy przesuwne mają tylko jedno skrzydło, ale istnieją w sprzedaży również dwuskrzydłowe modele.


Brama garażowa
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Otwierają się wzdłuż ogrodzenia, więc nie jest potrzebna odpowiednia ilość miejsca na samej posesji zaraz za bramą. Bramy przesuwne najlepiej jest zamówić indywidualnie, ponieważ w takim wypadku zostaną dobrze dostosowane wysokością, szerokością i rodzajem wypełnienia papierowe do istniejącego już płotu. Wypełnieniem jest najczęściej element ogrodzeniowy identyczny albo też zbliżony estetycznie do istniejącego już ogrodzenia. W skład kompletnej bramy przesuwnej szynowej wchodzi skrzydło lub skrzydła, wózki jezdne, słupy – dojazdowy i prowadzący, a także zamek. W przypadku bramy samonośnej tutaj mamy podobnie z taką różnicą, iż nie ma tutaj prowadnic.

 

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-14 16:46:16
Tagi: skrzydło, rodzaj, typ