Transportery ślimakowe – cóż to takiego?

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do transportu ziarna, mąki i innego rodzaju materiałów sypkich. Poza tym potrafi selekcjonować zboże i sprawnie napychać nim przygotowane worki.

Największą przydatność wykazuje przy okresie żniw, kiedy ziarno chowa się w stodołach i przestronnych silosach. Przenośniki ślimakowe są w zasadzie tanie i, co niesamowicie istotne, nie potrzebują dużo mocy..

Najbardziej wszechstronnym modelem maszyny okazuje się przenośnik ślimakowy przystosowany do zmiany położenia. To oczywisty sprzęt dla właścicieli normalnych gospodarstw wiejskich, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie przenośniki umożliwiają prace w szerokim zakresie kątów i połóżeń.

Wykonanie konstrukcji stalowych - Promus.katowice.pl
Na podstawie: www.promus.katowice.pl
Kolejną odmianą są przenośniki ślimakowe instalowane stacjonarnie. Świetnie pasują do funkcjonowania przy wielkich spichlerzach i silosach.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Wystarczy najechać na podany link i można zobaczyć ponadto kolejne nasze wątki. Sądzimy, że także zyskają Twoją aprobatę.

Mają kilka korzyści – są dość małe, a równocześnie pojemne i umieją transportować ziarno na spore wysokości.

Ostatnim rodzajem jest przenośnik wertykalny. Stosuje się je, gdy niezbędny jest transfer (transfery osób dla firm) surowców wewnątrz hangaru czy spichlerza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-12 06:05:17
Tagi: transport, maszyny, przenośniki, surowce