Po co nam systemy zarządzania jakością?

Od czasu gdy Polska dołączyła do Unii Europejskiej bez ustanku słyszy się o różnego rodzaju certyfikatach jakości. Właściwy certyfikat chce uzyskać każda firma, nieważne czy jest to instytucja państwowa, czy producent konkretnego towaru czy może dostarczyciel usług. Działka ta jest trudna, zatem z miejsca rozpoczęły funkcjonowanie przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w doradzaniu i pomocy przy pozyskiwaniu każdego typu certyfikatów.

Przedsiębiorstwa przede wszystkim zaczęły wprowadzać wszelkiego rodzaju systemy zarządzania jakością, o których więcej tutaj . Umożliwiają one podniesienie i utrzymanie standardów pracy w firmie. Dobrze wpływają na zaufanie kontrahentów i partnerów biznesowych i znacząco wpływają na rentowność firmy. Zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o wdrożeniu takiego systemu, jeżeli marzymy o przynoszącym zyski funkcjonowaniu na europejskim rynku.

trains
Napisał: Mikey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba też zapoznać się z podstawową terminologią związaną z certyfikatami i właściwym znakowaniem produktów. Nawet jeżeli korzystamy z pomocy firmy doradczej przeczytajmy choć odrobinę na ten temat.

Przydaje się wiedzieć na przykład, że certyfikat iso 27001 ma związek z bezpiecznym obrotem informacjami w przedsiębiorstwach.

Podoba Ci się ten artykuł? Przejdź więc do następnego wątku i dowiedź się jakie dodatkowe źródło (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/ozonowanie/) stało się naszą zachętą. Miłej lektury!

Jeżeli zatrudniamy ludzi, prowadzimy ewidencję kadr - musimy sprawdzić, czy nasze działania są zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. Więcej pod tym linkiem

Gdy przykładowo mamy firmę wytwarzającą różnego typu maszyny, warto dowiedzieć się, czy obejmuje je oznakowanie CE. Jest to swego rodzaju deklaracja, że produkowany przez nas sprzęt spełnia normy bezpieczeństwa respektowane na terenie Unii Europejskiej.

tuv: zarządzanie ryzykiem
Kolejną sprawą jest badanie jakości produktów spożywczych. To nie jest żadna fanaberia narzucona przez Unię, ale normy dla pewnych grup produktów mogą się różnić od tych obowiązujących poza krajami Unii Europejskiej.

Czy wiesz, gdzie również można odszukać inne tego rodzaju wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść znajdującego się tam postu.

Szczególnie twarde obostrzenia nakładane są na produkty przeznaczone dla dzieci.


Certyfikaty, które nasze przedsiębiorstwo ma wzmacniają zaufanie do marki wśród klientów i potencjalnych kontrahentów. dobrze jest zatem zainteresować się tą sprawą, lub zwrócić o radę do uznanej firmy konsultingowej. Z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji, wdrożenie systemu zarządzania jakością czy też zarządzanie ryzykiem zwiększy efektywność pracy w naszej firmie a to prawie natychmiast przełoży się na zwiększenie obrotu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-12 13:17:18
Tagi: biznes, firmy, sprzęt, firma