Która folia dla twojego telefonu będzie najlepsza?

Panuje przekonanie, że w rzeczywistości każda folia się różni. Czy to fakt? Oto popularne typy folii na ekran.


Tego typu akcesoria na komórkę, jak folia są w istocie konieczne. Jeżeli każdego dnia nosisz swój smartphone w kieszeni, jego ekran narażony jest na uszkodzenia i porysowanie.
akcesoria na komórkę
Napisał: Microsoft
Na podstawie: Microsoft
Żeby temu zapobiegać, wypadałoby sprawić sobie tego typu gadżet jak folia na telefon czy etui (folia na telefon). Fałszem jest, że folia może zniszczyć ekran, obniża reakcje na dotykanie oraz niszczy wrażenia wizualne. W rzeczywistości folia (https://www.etuo.pl/folie-szkla-alcatel-3c) jest w stanie ochronić każdego smartphona przed dużą ilością nieładnych zarysowań – to one psują jego design.


Na rynku dostępne są dwa rodzaje folii – wersja tradycyjna z klejem na bazie akrylu oraz silikonowe. Jeżeli chodzi o folie mające klej akrylowy, to są one popularne od kilku lat i mają rzesze swoich zwolenników (szeroki wybór zobacz online) . Tego typu akcesoria na komórkę jak wykonana z akrylu folia (więcej na stronie) pomału znikają z rynku. Jeśli już odnajdziemy tego typu folię, będzie ona w większym stopniu współczesna oraz dostosowana do obecnych urządzeń.


Salon, BB Magnolia Apartments
Napisał: B&B Magnolia Apartments
Na podstawie: B&B Magnolia Apartments


Dzisiaj częściej polecana jest folia na telefon, którą często określa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia z silikonu – i to właśnie silikon pełni rolę kleju. Folie bezklejowe to takie, które nie posiadają go, jednakże silnie przytwierdzone są do ekranu – nie działają na niego jednak bezpośrednio.
Zaparkowane samochody na parkingu
Napisał: Tony Webster
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jakie pozytywy posiada folia na telefon? Jeżeli jest właściwie naklejona (nie da się zobaczyć pęcherzyków powietrza), to praktycznie jest nie do zauważenia. Chociaż jest doklejona do wyświetlacza, to nie pomniejsza jego czułości na dotykanie i nie ma wpływu na jego funkcjonalność. Jeżeli folia posiada już kilka lat i jest mocno porysowana, wystarczy wymienić ją na nową. Folię można potraktować jako stałe zabezpieczenie ekranu lub chwilowe rozwiązanie – w obu funkcjach sprawdza się idealnie.


Słabym punktem jest to, że czasem folię trudno nakleić, potrzeba niezwykłej precyzji, wytrwałości oraz zwinnych palców.


Choć producenci telefonów starają się, aby ich produkty były bardziej wytrzymałe, to opłaca się zakupić folię ochronną. Dzięki niej ekran naszego telefonu będzie zabezpieczony i nie zarysuje się nawet podczas trudnych sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:18:40
Tagi: rozwiązanie, rzeczy, gadżet