Chcesz kupić mieszkanie we Wrocławiu? Pamiętaj o paru istotnych kwestiach.

Dzisiaj coraz więcej osób podejmuje decyzję o zakupie własnego mieszkania. Mieszkanie u rodziny czy wynajmowanie czterech kątów przestaje być dla nich wystarczające. Trzeba jednak wiedzieć, że kupno mieszkania to naprawdę wielkie przedsięwzięcie, które wymaga pamiętania o kilku dość ważnych kwestiach.


Każdy, kto interesuje się mieszkaniami wystawionymi na sprzedaż powinien powinien sięgnąć po Internet. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce internetowej takie zwroty, jak „Wrocław sprzedaż mieszkań” lub „Wrocław Biskupin mieszkania”. W ten sposób błyskawicznie można wyszukać niemało ciekawych ogłoszeń o mieszkaniach, które przeznaczono do sprzedaży. Decydując się na
mieszkanie od dewelopera
Napisał: Eduardo
Na podstawie: http://www.flickr.com
kupno mieszkania, powinno się pamiętać, że jest to naprawdę ogromny wydatek.

Znaczy to, że znaczna część osób zmuszonych jest po prostu do wzięcia dużego kredytu w banku. Banki dzisiaj zawsze oczekują wkładu własnego. Obecnie wynosić musi on minimum dziesięć procent. Od stycznia Nowego Roku banki mogą oczekiwać wkładu własnego wynoszącego nawet dwadzieścia procent. To, jak drogie będzie mieszkanie zależy od wielu czynników (wrocław mieszkania do kupienia). Wpływ na cenę mieszkania ma g: mieszkania na sprzedaż warzymicełównie jego położenie. Znacznie więcej kosztują mieszkania znajdujące się w centrach największych miast. Niemało kosztują także te, które znajdują się nieopodal miejsc atrakcyjnych turystycznie. Leżący nieopodal las czy zalew sprawia, że cena mieszkania (zobacz co do zaoferowania ma Archicom S.A.) wyraźnie wzrasta.

Mieszkanie można kupować samodzielnie albo przy pomocy agencji nieruchomości. Aby znaleźć dobrą agencję nieruchomości, także można sięgnąć do Internetu. W tym celu w wyszukiwarce internetowej trzeba wprowadzić wyrażenia takie, jak „Wrocław sprzedaż mieszkań” lub „Wrocław Biskupin mieszkania”. Agencji nieruchomości na rynku dzisiaj nie brakuje - np. zobacz tu. Nie wszystkie jednak działają zgodnie z obowiązującym prawem.


Aby mieć pewność, że wybieramy porządną agencję, zawsze warto zapytać o posiadanie wymaganych polskim prawem pozwoleń oraz licencji. Rozsądnie jest jest również zasięgnąć opinii innych. Tutaj też Internet okazuje się być niezbędny. Na najróżniejszych forach internetowych wiele osób wyraża swoje zdanie odnoszące się właśnie do agencji nieruchomości. Zawsze można także podpytać znajomych, którzy jakiś czas temu korzystali z pomocy agencji w czasie zakupu mieszkania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:18:48
Tagi: agencja, banki, Ogłoszenia