Zanim nabyjesz posesję na którym zbudujesz cztery ściany, zatrudnij geotechników do analizy cech gruntu

Wszędzie tam, gdzie powstaje świeży budynek, np. mieszkalny lub wielki kompleks rodzaju wiaduktu, badania geotechniczne są zalecane.

Dlaczego przed wybudowaniem domku powinieneś naradzić się ze fachowcem od geotechniki?
Plac budowy
Napisał: Allagash Brewing
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firma geotechniczna, której polecisz przeanalizowanie posesji, na której masz plan wybudować dom odpowie na istotne pytania. Fachowiec przebada skład gruntu. Z tą wiedzą ustrzeżemy się przed częstymi komplikacjami jakimi są rozpadające się elewacje czy opadające fundamenty. Powstałe defekty najczęściej są już nieodwracalne. Warto wobec tego zainwestować w specjalistę, który przeprowadzi analizy - Z pewnością muszą posiadacze działek ulokowanych na skarpie, czy kiedy zamierzają zbudować piwnicę. Także znaczącą wiadomością jest czy posesja na której zamierzamy budowę nie jest obszarem nasypowym - takim gdzie występowały w przeszłości dziury, które zostały zasypane.

Firma zaangażowana przed zakupem działki może obronić nas przed wieloma późniejszych wydatków.

Fascynuje Cię taka problematyka? Jeżeli tak, to zobacz propozycję analogicznych postów, ponieważ one niewątpliwie także okażą się warte Twojego zainteresowania.

Gdy ich opinia ujawni nieodpowiednią glebę pod budowę budynku, możemy zaniechać nabycia działki. Dzieje się tak w przypadku, gdy wody gruntowe mają za bardzo wysoki stan i wiązałoby się to z kosztownym osuszaniem ziemi czy gdy niezbędna jest zamiana gruntu lub jego podbudowa. Wszystko to powoduje, że nawet niedroga nieruchomość w przyszłym czasie generuje na tyle duże wydatki, że jej kupno jest nierentowne. Także obszar w którym w przeszłości zdarzały się zalewy nie jest posesją polecaną pod budowę. Informacje, które nas ciekawią firma geotechniczna uzyskuje przez wykonanie odwiertów w ziemi, ich liczba zależy od powierzchni parceli. W rezultacie przeprowadzonych badań uzyskujemy dokumentację, w której zamieszczony jest opis obszaru, jego położenie, forma, konstrukcja, warunki gruntowe, jak również wodne. Na zakończenie dostajemy podsumowanie - .

Rezultaty ekspertyzy geotechnicznej to ważna wiadomość dla architekta
Otrzymane dane pomogą architektowi na ustalenie szerokości fundamentów czy z jakich surowców musi skorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:51:22