Testowanie pretendenta na współpracownika w firmie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało schemat nowelizacji, który ma włączać transformacji dotyczące umowy o pracę zawartej na czas próbny. Podpisanie umowy na próbę jest pożyteczne przede wszystkim dla chlebodawcy, który może zweryfikować przydatność pretendenta do późniejszej profesji, lecz także dla pracownika. On też będzie miał okazję dostrzec, czy czynione zadania mu pasują i zdecydować, czy pragnie być zatrudniony właśnie w tej firmie. Testowanie pretendenta na pracownika nie może trwać w nieskończoność. Taka umowa ma możliwość być podpisywana na maksymalnie 3 miesiące. Jeśli pracodawca potrzebuje, może ten czas skrócić, ale nie przeciągnąć.
Praca na okres próbny
Napisał: Open Knowledge Foundation Deutschland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dotąd umowa o pracę na okres próbny nie znajdowała się w katalogu umów o pracę, zaledwie stanowiła sposobność zawarcia takiej formy stosunku pracy przed nawiązaniem umowy na czas oznaczony, nieoznaczony, albo na czas wykonywania ustalonej pracy. Ta zmiana sprawia, iż umowę na czas próbny należy rozpatrywać na równi z pozostałymi gatunkami umów o pracę. Jednocześnie nie nakłada to na chlebodawcę obowiązku zawierania w pierwszej kolejności umowy o pracę na okres próbny. Nadal pracodawca i zatrudniony posiadają prawo wybierać, jaka z umów pozostanie zawarta. Następstwem takiej przemiany jest także modyfikacja zapisu dotyczącego wypowiadania umów, zgodnie z jakim każda ze stron będzie upoważniona do rozwiązania jednej z w/w umów o pracę za wypowiedzeniem.
Podejmując posadę w jednostce, podpisujemy przeróżne umowy, o pracę, na zastępstwo, zlecenie, o dzieło. Większa część ludzi ma świadomość, że z dniem podpisania umowy o pracę, chlebodawca powinien zacząć obliczać i odprowadzać składki ZUS . Jednak mało ludzi wie jakie szczegółowo i w jakiej wysokości składki powinny być opłacane, a jeszcze mniejsza liczba pracowników posiada świadomość, że są sytuacje, w jakich nawet umowa o dzieło powoduje zobowiązania płatnicze wobec ZUS. Składki przymusowe, jakie chlebodawca musi odprowadzać w imieniu pracowników, to składka na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i ZUS składka zdrowotna . Ich wysokość wyliczana jest na podstawie pensji brutto i jest finansowana w części przez pracodawcę, a w części przez pracownika.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://www.certificator.eu/pl/podrecznik-do-certyfikacji/certyfikat-gost-r.html) inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie - na pewno też Cię zafascynują.

Składki szacowane są na bazie współczynników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:43:18
Tagi: praca, PRacownik, pracodawca