Nawierzchnie, jakie warto wybierać, gdyż są ekologiczne oraz funkcjonalne.

Teraz głównie projektuje się powierzchnie, które warto wybierać, gdyż są proekologiczne a także użyteczne. Znacznie bardziej w ten sposób odchodzi się od tradycyjnych nawierzchni betonowych. W skutek tego też można oczekiwać, iż dany teren będzie się lepiej prezentować i wszystkim będzie się dobrze przebywać na takim terenie.


Droga żwirowa
Napisał: Eden, Janine and Jim
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pośród popularnych powierzchni dopasowanych pod różnorodne zadania wymienia się nawierzchnie żwirowe. Każda bez wyjątku nawierzchnie parkowe posiada naturalny wygląd, a więc perfekcyjnie sprawdzi się w otoczeniu roślinnych akcentów. Będzie to najczęściej wybierany typ nawierzchni, ponieważ jej zrobienie pozostaje łatwe, a przy tym niedrogie. Nawierzchnie ze żwiru perfekcyjnie będą nadawać się do zrobienia ścieżek, placów oraz podjazdów. Często stosuje się je też w ogródkach. Naturalnie, aby nawierzchnie te pozostawały praktyczne w użyciu - należy je zakładać wprost tak, jak jest to wymagane. Nie może być mowy o ominięciu najmniejszych szczegółów. Oczywiście, podczas gdy chodzi o obiekty prywatne to weźmie się pod wzgląd inne czynniki aniżeli w przypadku miejsc publicznych.

Kiedy bowiem chodzi o nawierzchnie (przejrzyj nasz biuletyn -> nawierzchnia przepuszczalna) parkowe to wykorzysta się w większej mierze komfortowe oraz ekologiczne zastosowania, zwłaszcza na terenie dużych aglomeracji miejskich. Przykładową z często używanych w tym celu powierzchni jest nawierzchnia mineralna, bo to ona używana jest w przypadku: alei w parku, alei spacerowych, alei na placach zabaw, czy alei dla rowerów (więcej szczegółów).


Będzie nadawać się wobec tego przede wszystkim tam, gdzie szczególnie ceni się proekologiczne rozwiązania. A to rzeczywiście idealna alternatywa dla zrobionych z betonu albo asfaltowych powierzchni. Warto podkreślić, że każda taka nawierzchnia także bardzo doskonale wygląda. Decydując się na tę nawierzchnię podobnie należałoby pilnować, czy wszystkie jej etapy montowania zostaną przypilnowane, gdyż nie wolno czegokolwiek pominąć.

Określone nawierzchnie, jakie warto dobierać trzeba brać pod uwagę zarówno, podczas gdy chodzi o prywatne posesje, ale i miejsca użytkowania publicznego. Uwzględnienie ich w projekcie konkretnych punktów świetnie będzie poświadczać o osobach odpowiedzialnych za kształt konkretnej przestrzeni. Na terenie obiektów publicznych w tej chwili natomiast akcentuje się to szczególnie. Więcej na stronie

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:39:57
Tagi: żwir, nawierzchnie, alejki, Powierzchnie, aleje