Jak wycenić własną nieruchomość?

Coraz mniej Polaków decyduje się zakupić dom. Oczywiście główną przyczyną tego stanu rzeczy jest wciąż trudna sytuacja gospodarcza kraju, a więc nawet zamożni ludzie czekają na podjęcie najlepszej dla siebie decyzji. Poza tym, banki mniej chętnie decydują się na podpisanie umowy z klientem - łatwo spostrzec sporo większą ilość odmów kredytów. W jaki sposób w takim razie żyć? Jak sprzedać własną nieruchomość? Na całe szczęście taki człowiek, który zna sztuczki powiększające sprzedaż, a do tego umiejętnie podejdzie do wszelakich działań, ma możliwość bez żadnego kłopotu sprzedać własną nieruchomość.
nieruchomość na sprzedaż
Napisał: Mark Moz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Być może to nieco za bardzo optymistyczny osąd, ale zasadniczo sytuacja jest taka, że jeśli solidnie ogarniemy ten temat, pewnie nie będziemy czekali na kupca przez bardzo długi czas. A naturalnie nie można zbytnio obniżać ceny, ponieważ to akurat dla nas całkowicie nieopłacalne. Bardzo dobrze, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może fachowo ocenić wartość domu, działki, itp. Trzeba skorzystać z usług świadczonych przez rzeczoznawcę, bo generalnie jest to wyłączna osoba, która potrafi się tym zająć. Gdy ocenimy wartość na oko, zapewne znacznie zawyżymy albo obniżymy jego wartość. To niemal pewnik.Nie powinniśmy zbytnio się sprzeczać, gdy wycena nieruchomości ogólnie nie spodoba się nam - sprawdź oferty. Przecież rzeczoznawca posiada większą wiedzę, wieloletnie doświadczenie, oszacował w końcu wiele nieruchomości. To wyraźnie pokazuje, że rzeczoznawca jest specjalistą, któremu zasadniczo należałoby zaufać.

Warto także mieć na uwadze, iż zdecydowana większość Polaków, Rumunów, Anglików czy Amerykanów to wzrokowcy. A więc niezmiernie ważne jest to by przed wpuszczeniem do domu, miejmy taką nadzieję, że już przez krótki czas, najzwyczajniej w świecie sprawić, iż dom będzie ładniejszy, aniżeli zazwyczaj. To ze wszech miar ważna rzecz, bo przecież z całą pewnością wielce nam zależy na bezproblemowej sprzedaży nieruchomości. Nie możemy także myśleć, że poszukiwanie nabywców przez Internet jest w dzisiejszych czasach tak czy siak niekonieczne . Takowe myślenie jest bezzasadne. Obecność w Sieci zwiększa szanse na sprzedaż domu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:16:24
Tagi: dom, cena, nieruchomości, decyzja