Dachówka ceramiczna

Planując dom, często zależy nam na estetyce, którą prezentują wizualizacje i katalogi.
Wybór dachówek to oczywiście sprawa upodobań, jednak obowiązkowo musi wiązać się z ogólną koncepcją i techniką budowy.

Wyraźny wzór utworzony dachówkami konkretnego koloru na tle wykonanym z innych dachówek
Napisał: Wienerberger
Na podstawie: Wienerberger
Zwykle chcemy się wyróżniać na tle innych. Odważnie więc eksperymentujemy z kolorem dachówek i tynków. W związku z tym, kiedy spojrzymy na panoramę polskich wiosek i miast, spostrzeżemy szał kolorów. Dobrze pomyśleć o tym bez stresu i przyjąć do wiadomości, że dachówka nie tylko pasuje do nas, ale również do otoczenia.

Ceramika budowlana Decyzja o dachówce wiąże się z kompletnym planem domu. Dużym zainteresowaniem cieszy się drewno, ale od dawna wygrywają po prostu pustaki ceramiczne. Część ludzi stara się trochę urozmaicać domy, więc cegła klinkierowa również jest często wybierana.

Należy rozwiązać problem pokrycia dachu. W hurtowniach można obejrzeć konkretne dachówki, jednak nie tak łatwo wyobrazić sobie dachówki w konkretnym zestawieniu technologii. Dach pełni istotną funkcję i powinien być szczelny, a to właśnie zależy przede wszystkim od tego, na jaki rodzaj dachówki się zdecydujemy.Elementem tradycji budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, mniszka wygięta do gór i esówka oczywiście w kształcie S. Oczywiście naturalna dachówka ma czerwonawy kolor, ale proces angobowania może ładnie dodać kolor. Poza tym są jeszcze glazurowane dachówki, które są pokryte specjalnym szkliwem, więc są błyszczące i gładkie. Tego typ procesy upraszczają także czystość dachu.

Dachy z ceramiczną dachówką w związku z tym, że są ciężkie, będą wytrzymałe szczególnie na mocne wiatry. Zakłada się je na dachach spadzistych, o nachyleniu większym niż 30 stopni, mimo że po wprowadzeniu z desek specjalnego spodniego dachu da się też zastosować je na ostrym kącie. Najlepiej zapamiętać, że normalny dach jest skuteczniejszy, ale także tańszy w budowie. W wielu przypadkach opłaca się zmodyfikować projekt dachu, zamiast kupować gorsze i tańsze materiały.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:35:17