Czym są wydruki 3d i do czego taka technologia się może przydać?

Technologia w ostatnich latach poszła bardzo do przodu i czasem nawet nie mamy świadomości co nowego właśnie dzieje się w tym temacie. Nad niektórymi rzeczami ludzie nauki pracują w swoich gabinetach i nie wszystko jest przekazywane od razu do wiadomości mediów. Natomiast są takie odkrycia, o których jest niesamowicie głośno z tego względu, że otwierają nowe możliwości nie tylko w świecie nauki, ale także są ważne dla zwykłych ludzi mogących z takich technologii skorzystać. Tak właśnie jest w przypadku drukarki zdolnej drukować w technologi 3d. Co to tak naprawdę za urządzenie i gdzie jest niezwykle przydatne?


Drukarka w technologii 3D
Napisał: Engineering for Change
Na podstawie: http://www.flickr.com
Urządzenie to daje możliwość tworzenia wydruków przestrzennych. Kiedyś wydawałoby się to niemożliwe by być w stanie stworzyć coś będącego na projekcie graficznym nie zatrudniając do tego dodatkowych osób. Od momentu gdy odkryto takie możliwości, urządzenie to przeszło niesamowitą drogę od drogiego prototypu, aż do drukarki, na jaką może sobie pozwolić duża ilość ludzi - Bibus Menos Spółka z o.o.. Cena tego typu urządzenia od czasu powstania niesamowicie spadła. A takie wydruki 3d są używane w naprawdę najróżniejszych dziedzinach. Gdzie taki wydruk jest przydatny?

Takie urządzenie może okazać się niezwykle cenne w różnych firmach produkcyjnych. Można z jego pomocą drukować prototypu różnych artykułów oszczędzając przy tym na wydatkach. Jest możliwość również sprawdzić funkcjonalność tak powstałych artykułów oraz zrobić ich testy pod różnymi kątami. Świetną pomocą jest możliwość dodrukowania jakieś części, jak uległa zniszczeniu i tym sposobem naprawić konkretny produkt. Sprawdzić jest możliwe przy okazji, jak konkretne części do siebie pasują.


rzut 3D
Napisał: LK&Projekt
Na podstawie: www.dom-jednorodzinny.pl
Możliwości zastosowania tego typu sprzętu w życiu codziennym wciąż rosną. Drukarki takie są wciąż udoskonalane. Natomiast już obecnie widzimy pewną tendencję. Sprzęt ten nie jest w stanie tworzyć dobrej jakości, niesamowicie złożonych oraz dużych przedmiotów. Z tego powodu raczej nie będzie w stanie zastąpić produkcji masowej. Natomiast istotny jest w przypadku tworzenia rzeczy unikatowych na małą skalę.

Jeżeli w znajdującym się tutaj artykuły nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam podobny tekst.

Chodzi o możliwość tworzenia artykułów na zamówienie, bardziej spersonalizowanych. Tworzą się firmy, gdzie możemy wgrać nasz projekt i otrzymamy z powrotem gotowy wydrukowany przedmiot. W takim wypadku często ma problemu z transportem z innego kraju, bo firmy te mogą mieć swoje placówki w różnych krajach.

Czy zaciekawił Cię artykuł? Tak? To śpieszymy z informacją, że przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatny dostęp (https://drlaptop.pl/) do kolejnych postów pod poniższym linkiem.

Branża ta stale się rozwija oraz może przynieść jeszcze sporo nowych możliwości na przyszłość.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:20:27
Tagi: projekt, nauka, Placówka