Czym kierować się w trakcie wyboru dachówki

Współczesna technika coraz to bardziej niweluje różnice miedzy dachówkami z betonu a dachówkami ceramicznymi. Nie jest prawdą, że dachówki betonowe są mniej solidne jak też o wiele bardziej podatne na poplamienia niż gliniane - gdy naturalnie porównujemy produkty od wypróbowanego producenta. Kluczowe różnice dotyczą wyglądu. Kiedy porównamy obydwie dachówki z bliska, wówczas dostrzeżemy, że dachówka porcelanowa ma bardziej gładką powierzchnię.

Ocieplanie domu
Różnice wizualne miedzy nimi widać także na skończonym dachu, albowiem w większości przypadków dachówki porcelanowe mają np. nieco inne gąsiory. Kolejną kwestią jest kolorystyka. Gdy postawimy na dachówkę porcelanową, będziemy mogli wybierać z o wiele większej gamy kolorystycznej - .

Jeśli chodzi o dachówki z betonu, to dominują odcienie klasyczne: czernie, czerwienie. Toteż jeżeli marzy się nam oryginalny odcień pokrycia, to pośród dachówek z betonu będzie nam trudno tenże spotkać. Na korzyść dachówek z betonu przemawia fakt, iż zapewniają one trochę wyższą izolację akustyczną, a także są bardziej „eko” niż ceramiczne, ponieważ w procesie dostarczania materiałów, produkcji, ładowania jak także wysyłki eksploatowane jest wyłącznie 30% energii, jaką zużywa produkcja dachówki porcelanowej. (ocieplenie poddasza) Ów ostatni aspekt ma też wpływ na niższe ceny dachówki betonowej, co w dobie gospodarności często przemawia do nabywców.

Na rynku jest dostępna coraz większa paleta kolorystyczna dachówki. Dobierając barwę warto kierować się nie tylko gustem, ale dodatkowo regulacjami prawnymi. Nim podejmiemy decyzję jaką dachówkę dobrać, dobrze jest zasięgnąć rady projektanta, względnie realizatora. Rodzaj dachu powinien podołać nie tylko estetycznym wymaganiom, ale też być odpowiedni dla położenia działki.

Często okazuje się, iż ograniczenia wypływające z przepisów prawa detalicznie określają ukształtowanie dachu, a również rodzaj lub zabarwienie dachówki. Bez względu na to, który rodzaj dachówki wybierzemy, kluczowe jest by był to wyrób wysokiej klasy, od wypróbowanego producenta i aby budowę dachu zlecić wykwalifikowanej ekipie, która zatroszczy się również o właściwe ocieplanie https://golombiewski.com.pl/ pianką poliuretanową - .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:26:44
Tagi: technologia, rynek, dachówka, sprzedaż, klientów, fabrykanta