Co to są nagrzewnice powietrza?

kominki
Napisał: Christmas w/a K
Tak jak sugeruje nazwa nagrzewnice powietrza służą do podgrzewania lub wysuszenia domów. Zazwyczaj można je spotkać w dużych magazynach, szklarniach, halach i kościołach. Uznaje się, że rozmiar pomieszczeń nie odgrywa znaczenia. Istotna ma być siła wybranej nagrzewnicy. Co oznacza wydajność nagrzewnic Z opinii specjalistów można wnioskować, że najmniej energii generują nagrzewnice elektryczne. Mimo że są bardzo proste w użytkowaniu i łatwe w obsłudze, generują ilość ciepła równą ilości pobranego prądu . Może to oznaczać wyjątkowo wysokie rachunki za prąd, chociaż cena samego urządzenia nie wydaje się przesadna. Sposób działania takiego grzejnika jest mało skomplikowany. W środku pieca podłączone są właściwe grzałki, produkujące ogrzewają pomieszczenie (jest możliwość regulacji). Bardzo ważne dobry wentylator (sprawdź to koniecznie) rozprowadza je po całym magazynie. Wydajniejsze podobno są nagrzewnice olejowe, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują ropy, oleju opałowego lub mazutu.
Kominki mefisto
Napisał: kominki-mefisto.pl
Na podstawie: http://kominki-mefisto.pl
Model ich pracy jest inny od elektrycznych termowentylatorów i grzeje powietrze dokładnie w czasie spalania paliwa. Olej wpompowywany jest do poprzez dyszę aż do komory . Po dobrym ogrzaniu pomieszczenia ciepło jest dystrybuowane na zewnątrz.

Ostatnio w sprzedaży są także nagrzewnice wodne i nagrzewnice gazowe, które tak jak olejowe, wytwarzają ciepło dzięki spalaniu – w taki urządzeniu jednak niezbędnym paliwem jest gaz. Co ciekawe nie mają one kominów. Pamiętajmy jednak o dopływie powietrza. Trzeba też dodać, że niezaprzeczalnymi plusami tego typu nagrzewnic są przede wszystkim: szybkie ogrzewanie,łatwa instalacja i konserwacja, a poza tym dostęp do serwisów.Napisał: M.B

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:29:39
Tagi: obsługa, ciepło, serwis