Porównanie nagrzewnic elektrycznych i gazowych

Zimy w ostatnich latach bywały srogie. A i aura w jesiennych i wiosennych miesiącach zostawała dużo do życzenia. Dlatego przedsiębiorca musi pomyśleć o ogrzewaniu magazynów i powierzchni handlowych. Do ogrzewania dużych pomieszczeń konieczne są nagrzewnice. W tym oto przewodniku scharakteryzuję lapidarnie 2 typy takiego sprzętu. Opisane zostaną nagrzewnice elektryczne oraz nagrzewnice gazowe.
nagrzewnice   slider
Napisał: KLIMA-TOP
Na podstawie: http://dimycz.pop.e-wro.pl/tmp/1.jpg
Zanim przejdę do dalszej części artykułu, podkreślę jedną istotną sprawę. Opisywane nagrzewnice to uniwersalne urządzenia, np.: . Jeżeli musimy ocieplać hangar przez cały rok, najkorzystniejsze okażą się rodzaje stacjonarne. Te zakłada się permanentnie w odpowiednim miejscu. W sytuacji krótkiej konieczności podnoszenia ciepłoty, chociażby na budowie, praktyczne okażą się nagrzewnice przenośne, które można położyć gdziekolwiek oraz zdemontować i zabrać w każdej chwili.

Nagrzewnice elektryczne posiadają całą masę zalet. Przede wszystkim, do funkcjonowania nie potrzebują powietrza. To podstawowa sprawa przy specjalnych, zamkniętych magazynach. Po drugie, nie trzeba do nich ciągle wlewać paliwa. Tertio, są przyjazne dla ucha i poręczne. Ich wadą jest na pewno duże zużycie energii elektrycznej. Nadają się najlepiej do grzania w mieszkaniach, fabrykach i sklepach.Zobacz też dla przykładu: .

Nagrzewnice gazowe, jak wskazuje miano, do swej pracy używają gazu. Lokal ociepla żar sprężonego propanu-butanu, powszechnego w sprzedaży na obszarze całego kraju. Do atutów takiego modelu urządzeń należy opcja kontroli płomienia. Nagrzewnice gazoweNagrzewnice - odnośnik -gie. Za zakup nie zapłacimy dużo, podobnie jak i za używanie. Mocną stroną urządzenia jest fakt szybkiego rozruchu. Ciepło dostaniemy chwilę po włączeniu. Nagrzewnice gazowe zapewniają sporą wydajność, która łączy się z poręcznością. Minusem jest to, że do pracy gazowa nagrzewnica (strona tutaj) potrzebuje nieustannego dostępu do powietrza. Muszą być stawiane przeważnie w przestronnych halach, w których nie ma ludzi. Koniecznością jest stworzenie porządnej wentylacji, to najważniejszy warunek bezpiecznej eksploatacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:46:40
Tagi: części, paliwa, stacjonarne, przenośne, wentylacji