Nowe metody izolacji cieplnej.

Z uwagi na fakt, iż Polska mieści się w umiarkowanym klimacie obmyślając strukturę budynku mieszkalnego musimy uwzględnić w jego schemacie dobrą izolacje cieplną. Izolacja taka powinna zabezpieczać mieszkańców budynku zarówno przed chłodem w czasie mroźnych zim, ale też przed upałami, w czasie upalnych letnich dni.

Następną przesłanką są rzeczy oszczędnościowe, dobrze dobrana i stworzona izolacja termiczna zezwoli użytkownikom poczynić duże oszczędności w czasie grzewczym, gdyż dobre ocieplenie budynku zminimalizuje kwestie straty ciepła. W ostatnich latach furorę w kwestii ociepleń domów robi izolacja pianką PUR.

budowa
Napisał: Christian Schnettelker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród pianek PUR szczyci się piankę o prostej strukturze (tzw. lekką) a także piankę o zamkniętej strukturze (tzw. ciężką). Pianka poliuretanowa otwarto-komórkowa, dysponuje w swojej budowie przeważająca liczbę komórek otwartych, przez co „oddycha”. Pozwala to na utrzymanie miłego środowiska w mieszkaniu. Para wodna wędrująca w powietrzu (będąca wynikiem złej wentylacji) nie skrapla się na jej pokrywie i nie powoduje stworzenia się pleśni. Ten gatunek jest idealny do ocieplania i ściszania poddaszy użytkowych, nie tylko ze względu na swoją paroprzepuszczalność. Masa pianki lekkiej to blisko 12kg/m³ (ciężkiej to od 30-60kg/m³), nie obciąża w związku z tym ona struktury, a sztywniejąc również ją wzmacnia. Piana PUR mocowana jest przez hydrodynamiczny natrysk, co pozwala na wypełnienie wszelkich trudno dostępnych miejsc. Jest to znaczące ze względu na trudne kształty konstrukcji dachowych. Piana poliuretanowa otwarto-komórkowa nie nadaje się, ze względu na swoje właściwości, do ocieplania fundamentów (możliwość chłonięcia wody, brak odporności na ściskanie).Pianka - pełna analiza - zamknięto-komórkowa obejmuje komórki zamknięte (przynajmniej 90% takich komórek w zależności od przeznaczenia). Jej gęstość będzie się wahać od 30-60kg/m³. Ten rodzaj pianki ze względu na znaczna gęstość, zamknięte komórki, niską paro przepuszczalność i dużą szczelność na zgniatanie nadaje się znakomicie do termo i hydroizolacji równych dachów i stropodachów, pianka - przenieś mnie do strony - , fundamentów, budynków inwentarskich, chłodni itp.

budowa domu
Napisał: Portal Jak-Budowac.pl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Krótko mówiąc, izolacja pianką PUR (Izolacje Piankowe - z uwagi na wysoką jakość wykonania i niskie koszty zamontowania będzie wypierała wykorzystywane do tej pory systemy termoizolacyjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:46:28
Tagi: pianka, izolacje, Ocieplenie