Na jakie grzanie mieszkania postawić?

Zima jest to najmniej ubóstwiana pora roku. Wiąże się to z bardzo prostym zjawiskiem – w zimie będzie ziąb. A przez to, iż jest mróz należy grzać domek własnoręcznie, co niekiedy może być drobnym kłopotem. Czasem w takim przypadku rodzi się zapytanie: „Na jakie ogrzewanie domku najlepiej postawić?”.


gaz
Napisał: Mike Mozart
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach jest całkiem wiele metod. Najstarszym, praktycznie nieużywanym już aktualnie sposobem są dość duże piece kaflowe. Drugim, też starym, jednak wykorzystywanym do dziś nawet w nowoczesnych domach są kominki. Co prawda z reguły służą one do dekoracji, jednak tak samo dobrze mogą one służyć jako grzanie (ciekawy wpis na http://zcipajos.pl/oferta/instalacje-grzewcze) domku. Najbardziej rozpowszechnionym podejściem w dzisiejszych czasach wydają się być kaloryfery, jakie są powieszone na ścianach. Działają one na takiej regule, że w ich skład wchodzi kocioł (w większości wypadków umieszczony w piwnicy lub kotłowni), a także grzejniki połączone z nim układem rur. Podobne grzanie domku funkcjonuje na zasadzie tego, że w rurach tych znajduje się woda, która podgrzana przez piec wędruje do metalowych kaloryferów, w których oddaje ciepło powietrzu w konkretnym wnętrzu - kontynuuj o gazie ziemnym.


Oprócz tego można się jeszcze natknąć inne ogrzewanie mieszkania, jakim jest choćby grzanie elektrycznością, lecz jest ono rzadko spotykane z powodu swojej ceny. Tak więc najlepszym podejściem (przynajmniej na razie) wydają się być kaloryfery (zatem tak zwane grzanie centralne), które jest aktualnie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Ponadplanową jego zaletą jest fakt, iż można się zdecydować na kocioł, w jakim się pali węglem bądź na taki, który jest na gaz ziemny. To drugie podejście jest prawdopodobnie w najwyższym stopniu komfortowym (nie musimy dźwigać węgla albo czyścić kotła z popiołu). Poza tym energia gazowa jest jedną z w najwyższym stopniu ekologicznych z dziś stosowanych (dalsze informacje o energii gazowej).


Nagrzewanie podłogowe, zatem popularna “podłogówka”, jest wariantem instalacji niskotemperaturowej. Oznacza to, iż do ogrzania pomieszczeń wystarczy woda o temperaturze tylko 40 st.

Kliknij tutaj i zdobądź ważne info na przedstawiany tutaj temat. Te dane również wzbudzą Twoje zainteresowanie, zatem nie zastanawiaj się długo, tylko przestudiuj to zagadnienie.

C. Dzięki temu podłogówka znakomicie nadaje się do współpracy z kotłem kondensacyjnym albo też kolektorami słonecznymi. Ogrzewania podłogowego najczęściej nie montuje się na całej nawierzchni podłogi w mieszkaniu, a jedynie w poniektórych wnętrzach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:10:20
Tagi: zima, grzejniki, ogrzewanie podłogowe, kaloryfery, piec, kocioł, podłogówka