Mamy XXI wiek i technologia biegnie do przodu - codziennie możemy przeczytać o nowych odkryciach w dziedzinie informatyki

Dzisiejszy homo sapiens jest miłośnikiem coraz większej liczby informatycznych zabawek. Obcujemy z technologią i stosunkowo szybko przekonujemy się, że nie potrafimy bez niej egzystować.Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™
Napisał: D-Link
Na podstawie: D-Link


Komputer jest jednym z takich instrumentów. Ale nie sam komputer prowadzi dzisiaj prym wśród wynalazków. Są to różnego rodzaju serwery, dyski, chmury lub pamięci przenośne znane jako jako pendrive.


kontrola
Napisał: Peter Pham
Na podstawie: http://www.flickr.com


Cloud computing to nic innego jak chmura obliczeniowa lub https://contman.pl/ pamięć umieszczona na serwerze zewnętrznym (rzetelnie omówione). Chodzi o to, żeby wszystkie działania, które odbywają się na konkretnych komputerach, przeładować na serwer zewnętrzny. Dzięki temu nie ważne co stanie się z komputerem, dane zawsze będą niezagrożone i w każdej chwili będzie można się z nimi połączyć z drugiego komputera. Cloud computing jest zazwyczaj obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Dają one usługę bezpieczeństwa i bezproblemowe działania całego systemu. Jeśli firma jest międzynarodowa, a jej pracownicy często latają, to nie są zmuszeni już nawet zabierać ze sobą komputera. Jest to niezwykle istotny plus tej usługi.


led
Na podstawie: pixabay.com


Dyski SSD to tak zwane dyski pamięci. Odróżniają się one od tradycyjnych tym, że nie posiadają elementów ruchomych, co powiększa ich odporność i wytrzymałość na drgania lub upadki. Są również bardzo bezszelestne. Ich największym walorem jest szeroki zakres temperatur działania. Mogą pracować w upałach i mrozach.
Jest to istotne, gdyż są one nierzadko instalowane w pawilonach lub na zewnątrz budynków. Razem z rozwojem dyski SSD będą coraz tańsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:29:34
Tagi: serwer, dostęp, typ, dyski, chmura