Jakie zyskamy korzyści dzięki wykorzystaniu drona do inspekcji technicznych? Czy to właściwy pomysł?

Technologia zmienia się tak szybko, że co jakiś czas słyszy się o wciąż świeżych sprzętach czy wynalazkach. Dron nie jest już jakąś nowością, jednakże stale pojawiają się najnowsze idee na użycie drona.
Raczej nie ma drugiego tak uniwersalnego sprzętu.


Sesja ślubna inspirowana Halloween
Napisał: Weselni Paparazzi
Na podstawie: abcslubu.pl


Filmowanie z lotu ptaka daje bardzo dużo możliwości.Ciągle się o tym można przekonać, słysząc stale o inych zastosowaniach takiego urządzenia zobacz na stronie. Napotykamy coraz częściej prywatne osoby, które z pomocą drona kręcą różne ceremonie rodzinne lub robią w ten sposób zdjęcia. Z pewnością tak zrobione zdjęcia bardzo odróżniają się od takich standardowych, robionych z użyciem zwyczajnego sprzętu fotograficznego. Jednak dron w rękach specjalistów może zyskać o wiele więcej. Szczególnie z tego powodu, że możemy wyposażyć go w naprawdę dobry sprzęt, jaki sprawdzi się w specyficznych warunkach.


windsurfing
Napisał: oatsy40
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ciekawym pomysłem na użycie takowego urządzenia będą inspekcje techniczne z drona . Bardzo często te kontrole są niebezpieczne, szczególnie, kiedy chodzi o jakieś przestarzałe zabudowania, budynki przemysłowe czy linie wysokiego napięcia. Stan kontrolowanych lokalizacji często pozostawia wiele do zmiany. Dzięki zastosowaniu maszyny nie trzeba narażać ludzi na niepotrzebne .


Również znacznie maleją koszty wspomnianych inspekcjii, jeśli korzystamy z urządzenia bezzałogowego.
Uprzednio często istniała konieczność wynajmu samolotu lub helikoptera, by szczególnie zbadać konkretny obiekt czy też spory teren. Obecnie jedyne, co nam potrzeba, to dron oraz jego operator, który kieruje nim z lądu. Oszczędność czasu oraz pieniędzy jest tu rzeczywiście spora.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:25:38
Tagi: maszyny, koszty, technika, fotografie, pomoc