Jaki kominek do domu zakupić? Porady

Nieomal każdy z nas marzy o własnym malutkim domku z ciepłym kominkiem w salonie. Niezwykle często śnienia te się realizują, przychodzi jednak dylemat, jaki kominek zakupić? Czym się kierować przeglądając propozycje? Z jakiego materiału ma być zbudowany kominek? Postaram się zaprezentować państwu nieco przydatnych sugestii.


Jakie jest najlepsze miejsce do zainstalowania paleniska? Rozplanowując lokalizację paleniska, musimy się liczyć z tym, iż wymaga on ogromnej powierzchni mieszkania. Wszystko jest zależne od tego, jaką moc wybierzemy, jeżeli o większej sile może to być nawet 1m2. Jeśli nie chcemy stracić tak wiele powierzchni mieszkalnej, dobrym wyjściem będzie zainstalowanie kominka w pokoju dziennym. Jeżeli wybraliśmy już punkt w którym będzie znajdował się kominek akcesoria kominkowe sklep online wiecej o kominek musimy przewidzieć miejsce na akcesoria nieodzowne do jego należytej obsługi tak jak dla przykładu pogrzebacze, szufelki czy pawlacz na drewno. Jeśli posiadamy drewnianą posadzkę, należy pamiętać, że miejsce w sąsiedztwie paleniska musi być zakończone niepalnym tworzywem (przykładowo płytki ceramiczne). Chcąc zakamuflować kanały powietrzne możemy korzystać z systemu sufitów podwieszanych.


biuro nieruchomości
Napisał: Karen Highland
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co zakupić? Kominek gazowy, tradycyjny czy może elektryczny? Owo pytanie wymierza sobie wielu z nas, zwłaszcza teraz, kiedy oprócz palenisk klasycznych na paliwo stałe mamy możność zainstalowania kominka na gaz czy energię elektryczną.
Takie wyjście jest szczególnie trafne dlatego że nie musimy martwić się o opał czy oczyszczanie kominka. Doskonałym podejściem jest zabudowa kominek (http://www.kominki-mefisto.pl/) /sp + tlo, dowiedz sie o zabudowa kominek tzw. kominek z płaszczem wodnym który grzeje nam też wodę do zmywania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:29:30
Tagi: drewno, paleniska, akcesoria, kupić