Jaki jest oblicze chlebodawcy w postrzeganiu pracownika.

Czy sponsorowanie progresu pracownika koresponduje z jego zadowoleniem z pracy?


Pracownik usatysfakcjonowany to pracobiorca dobrze opłacony, ale czy to jedyny powód dowodzący o z pracy zarobkowej? Ogromna część pracowników coraz to częściej zauważa, że możliwość rozwoju i podwyższania umiejętności w firmie jest integralną składową zadowolenia z pracy.


Pracownicy pragną podnoszenia swoich umiejętności i poczucia, że czynią w życiu coś sensownego.


W obecnym świecie spotykamy się z coraz bardziej modnym trendem opłacania przez chlebodawców szkoleń mających na celu podniesienie kompetencji i wiedzy pracowników.
Pracodawca reguluje całkowite opłaty wynikające z aranżacji szkoleń, w następstwie zachęcając pracownika do rozwoju osobistego. Wyśmienitym przykładem jest darmowe szkolenia Gdańsk, praktykowane przez przedsiębiorców w Gdańsku już od wielu lat.


Moda na opłacanie takich przedsięwzięć rozpowszechnia się. Przeważnie na te formy pomocy w rozwoju decydują się duże zakłady pracy, ale małe firmy również nie są z tył i też dbają pakiety darmowych kursów dla pracowników.


towar
Napisał: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chlebodawcy oferują osobom zatrudnionym także kursy podnoszące kompetencje, dla przykładu aranżują szkolenia z najbardziej przydatnych kompetencji takich jak obsługa komputera czy z technik skutecznej rozmowy.

Nie ociągaj się - jeżeli zaintrygowały Cię ciekawe informacje, to zajrzyj w ten link i czytaj tutaj więcej następny artykuł.

Bywają także nietypowe propozycje szkoleń jak na przykład kurs detektyw.
Reasumując, dokształcanie pracowników poprzez inwestycję w szkolenia kompetencyjne, nie tylko pozytywnie oddziałuje na oblicze firmy, ale też podwyższa zadowolenie z pracy osób zatrudnionych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:40:01
Tagi: projekt, firmy, wizerunek, umiejętności, zakład