Jak wyposażyć pokoik malucha aby dorastał razem z dzieckiem?

W ostatnich latach w wyposażaniu pokoi dla maluchów stawia się na lekkie, jasne meble, dość niskie szafki dla dzieci, komódki z szufladami, w których łatwo jest zaprowadzić porządek, lekkie, plastikowe stoliki i krzesła dla dzieci. Lecz zbliża się też trend takiego urządzania pokoiku, by pokoik malucha był długo funkcjonalny, a później – dzięki jedynie kilku ruchom – stał się pokojem pierwszaka, a potem nastolatka.


szafki dla dzieci
Napisał: www.indeco.pl
Na podstawie: www.indeco.pl
Jest kilka mebli, jakie rosną wraz z dzieckiem i zmieniają swoją rolę. Oczywiście zaczynając od łóżeczka, które w którym można obniżać poziom materaca i używać go tak długo, dopóki dziecko będzie mieścić się na długość. Regulowanie głębokości zapobiegnie wypadnięciu z łóżka. Przy zupełnym obniżeniu można dodatkowo wyciągnąć szczebelek, żeby dziecko mogło samo wychodzić i bezpiecznie lądować na podłodze. Istnieją tak zaprojektowane przewijaki, które – kiedy maluch z nich wyrośnie – po drobnym przemienieniu blatu – mogą posłużyć jako powierzchnia do rysowania i zabawy. Więcej na . Atutem przewijaka z szufladami i półkami jest to, iż wszelkie potrzebne rzeczy dla dzieci(zobacz prywatny żłobek wrocław) można mieć blisko, ale są ukryte, a jednocześnie – gdy przewijak zaczyna być biurkiem – zabawki, drobiazgi a następnie rzeczy szkolne również są schowane i mają swoje stałe miejsce. Szafki dla dzieci w głównej mierze muszą być bardzo funkcjonalne i niewysokie, aby dzieci samodzielnie sięgały do większości półek z zabawkami, np.

Chcesz poznać większą ilość ciekawych informacji na omawiany wątek? To poczytaj więcej, które właśnie takie informacje posiadają.

przy użyciu niskiego „schodka”.


dziecko
Napisał: David D
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stoliki dla dzieci najlepiej nabyć plastikowe – łatwe do przesuwania i utrzymania w czystości, lekkie, ale przy tym stabilne. Dostępny na rynku duży wybór stołów w tęczowych barwach zadowoli nawet najbardziej marudzących rodziców i pozwoli dobrać coś, co idealnie wpasuje się w pokój maluszka. Stoliki i krzesła dla dzieci można nabyć w tych samych albo zupełnie różnych barwach. Dzięki temu pokój można rozjaśnić lub spowodować, iż będzie spokojniejszy.
Warto pomyśleć nad funkcjonalnym umeblowaniem pokoju i nad tym, by szafy czy stoliki dla dzieci nie były całkowicie infantylne, lecz aby sprawdziło się przez lata. Warto też zwrócić uwagę, aby wykonanie było solidne a design był uniwersalny i ponadczasowy, a nie okresowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 17:09:29
Tagi: meble, pokój, zabawa, dzieci, łóżka