Jak wybrać obiektyw, jaki będzie najbardziej odpowiedni? Na co zwrócić uwagę? Co jest najbardziej ważne?

Zdecydowanie w dzisiejszych czasach zakup aparatu nie jest kłopotem, tak więc wielu amatorów, którzy pragną robić coraz lepsze zdjęcia przenosi się z kompaktów na najprostsze lustrzanki. Ale w takiej sytuacji dość często mamy problem, jakiego rodzaju obiektyw zakupić?


aparat cyfrowy
Napisał: Lito Dela Casa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej znaczący kłopot jest w takiej okoliczności, jak wymagamy, aby nasza lustrzanka jednocześnie miała zoom, który będzie jak teleobiektyw, a jednocześnie będzie posiadała funkcję makro, czyli dokładnie jak to wyglądało w kompakcie. Tak łatwo nie jest, ponieważ do lustrzanek wymagany jest cały zestaw obiektywów, jakie dałyby radę spełnić nasze wymagania. Wśród tego wyboru nie jest tak łatwo się połapać, szczególnie iż każdy z producentów posiada odmienne typy mocowania - . Niekiedy oznacza to, że nie tylko metoda zamocowania obiektywu do korpusu się rożni, lecz też mechanizm automatycznego określania ostrości. Najpierw więc sprawdzajmy specyfikację aparatu, jaki posiada typ mocowania.


aparaty


Z pewnością godne polecenia są takie rodzaje jak sigma 17-50mm F2.8 - . Inna sprawa, z jakiej trzeba zdawać sobie sprawę jest taka, że tego rodzaju takie same obiektywy założone w aparacie analogowym i cyfrowym oferują różnorakie obrazy. Wynika to z tego, że produkcja matryc światłoczułych stosowanych w lustrzankach cyfrowych o gabarytach klatki filmu 35 milimetrów jest dosyć kosztowna, tak więc producenci robią je mniejsze. Różnorakie aparaty mają różną specyfikację, więc jest to niezwykle istotne, by o tym wiedzieć. W zależności też od tego, Jakiego typu obiektyw wybierzemy będzie się on sprawdzał w konkretnych typach zdjęć.


Mamy tak więc modele szerokokątne, to są takie, które używa się do fotografii wnętrz oraz krajobrazów czy standardowe modele o ekwiwalencie 35-80 mm. w fotografii reporterskiej. Co więcej istnieją fachowe teleobiektywy, najbardziej właściwe do fotografii sportowej, jak i superteleobiektywy, które są najlepiej dopasowane do fotografii sportowej oraz przyrodniczej. Co jednak równie istotne, zawsze nabywamy obiektywy w dobrych sklepach, a jeśli obiektywy Sigma to Szczecin jest najlepszym miejscem. Liczy się szeroki wybór, ale także dobre doradztwo oraz pomoc w razie kłopotów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:31:23
Tagi: modele, producentów, wymagania