Inteligentny dom - co to takiego

Inteligentny dom jest zaawansowanym rozwiązaniem opartym na sieci receptorów oraz jednym, centralnym systemie zarządzania wkomponowanymi instalacjami.


wanna
Napisał: John Hickey-Fry
Na podstawie: http://www.flickr.com


Użytkowana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na prosty transfer danych między częściami składowymi instalacji i przynosi obszerne spektrum potencjału działania.
Dzięki wykorzystaniu danych z receptorów oraz detektorów inteligentny dom (przeczytaj więcej o inteligentny dom kraków ) sam dopasowuje się nie wyłącznie do obecności domowników, ale również do czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie bądź wilgoć powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek w znacznym stopniu poprawia komfort życia codziennego jego użytkowników. Kierowniczy system zarządzania umożliwia wygodnie sterować niemal każdym przyrządem w inteligentnym budynku, zaś za sprawą użycia wizualizacji jak też papa podkładowa podłączenia instalacji do sieci internetowej użytkownik może dozorować jego działanie nieomalże z każdego miejsca na świecie. Integracja całości instalacji z układem alarmowym, monitoringiem oraz sterowanie oświetleniem zewnętrznym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa obiektu. Inteligentny budynek wykonuje symulację obecności lokatorów na podstawie poprzednio zarejestrowanych zdarzeń, co pomaga zniechęcić prawdopodobnych włamywaczy. Możliwości, które dają inteligentne instalacje są bardzo rozbudowane i bezustannie się powiększają.


Integracja pogodowej stacji w ramach instalacji inteligentnego domu to nie jedynie aktualne a także dokładne pomiary pogodowych warunków. Dzięki możliwościom wizualizacji eksploatator pozyskuje prognozy na najbliższe dnie z szanowanego na całym globie pogodowego serwisu Weather Online.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:12:48
Tagi: urządzenie, dom, instalacje, instalacja, wilgotność