Inteligentny dom - co to takiego

Inteligentny dom jest zaawansowanym rozwiązaniem opartym na sieci receptorów oraz jednym, centralnym systemie zarządzania wkomponowanymi instalacjami.
http://www.ospel-presto.pl/dlaczego-presto/
Napisał: John Hickey-Fry
Na podstawie: http://www.flickr.com


Użytkowana w jego ramach magistrala EIB/KNX pozwala na prosty transfer danych między częściami składowymi instalacji i przynosi obszerne spektrum potencjału działania.


Dzięki wykorzystaniu danych z receptorów oraz detektorów inteligentny dom sam dopasowuje się nie wyłącznie do obecności domowników, ale również do czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak choćby temperatura, nasłonecznienie bądź wilgoć powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek w znacznym stopniu poprawia komfort życia codziennego jego użytkowników. Kierowniczy system zarządzania umożliwia wygodnie sterować niemal każdym przyrządem w inteligentnym budynku, zaś za sprawą użycia wizualizacji jak też podłączenia instalacji do sieci internetowej użytkownik może dozorować jego działanie nieomalże z każdego miejsca na świecie. Integracja całości instalacji z układem alarmowym, monitoringiem oraz sterowanie oświetleniem zewnętrznym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa obiektu. Inteligentny budynek http://www.ospel-presto.pl wykonuje symulację obecności lokatorów na podstawie poprzednio zarejestrowanych zdarzeń, co pomaga zniechęcić prawdopodobnych włamywaczy. Możliwości, które dają inteligentne instalacje są bardzo rozbudowane i bezustannie się powiększają.
Integracja pogodowej stacji w ramach instalacji inteligentnego domu to nie jedynie aktualne a także dokładne pomiary pogodowych warunków. Dzięki możliwościom wizualizacji eksploatator pozyskuje prognozy na najbliższe dnie z szanowanego na całym globie pogodowego serwisu Weather Online.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:12:48
Tagi: urządzenie, dom, instalacje, instalacja, wilgotność