Czym jest faktoring?

Faktoring to określony sposób realizowania transakcji handlowych ściśle związany z ściąganiem długów. W dniu dzisiejszym wśród biznesmenów nierzadko można spotkać się z osobami nieuczciwymi, lub też najprościej osoby nie wypłacalne. Prowadzenie transakcji z takimi przedsiębiorcami łatwo może zaprowadzić nas do takiego stanu rzeczy, kiedy całe nasze działanie zależne stanie się od naszego kontrahenta.
finanse - obliczenia
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taki stan rzeczy może okazać się niezwykle ryzykowny dla całej naszej firmy. Usługa faktoringu pozwala odzyskać nasze pieniądze od naszych dłużników. Proces ten opiera się na zawarciu umowy z jeszcze inną instytucją, która będzie pełnić rolę pośrednika.

Przedsiębiorstwo tego typu musi wziąć na siebie wszelkie ryzyko związane ze ściąganiem należności. Wyróżnia się na ogół kilka członków przy zawiązywania usług faktoringowych- bonusy. Faktorant jest to przedsiębiorca, który ma w ofercie jakiś typ towarów. Może również trudnić się świadczeniem wszelkiego typu usług. Inny przedsiębiorca to ta firma, która będzie odpowiadała za ściąganie należności. Ta strona określana jest faktorem.Trzecim elementem układanki pozostaje dłużnik. Usługa faktoringu pełni w głównej mierze funkcję finansową oraz gwarancyjną. Oznacza to, że z jednej strony polega na zarabianiu pieniędzy faktora, a więc firmy odpowiedzialnej za ściąganie należności, ale również gwarantuje poczucie bezpieczeństwa firmom. To dzięki faktorowi firma ma możliwość otrzymać swoje pieniądze. Faktor praktycznie wykupuje długi dłużnika. Taka sytuacja może usprawnić działalność firmy, która nie miała możliwości realizowania zamówień z powodu zaległych faktur od klienta.

Inaczej rzecz ujmując jest to coś w rodzaju kredytu, jaki dany jest dłużnikowi, przy czym całą odpowiedzialność związana z przejęciem należności leży po stronie faktora. W naszym kraju usługa ta staje się powoli działalnością co raz bardziej popularną. Faktoring dla firm może się okazać rzeczywiście niezwykle niezbędnym sposobem działania w biznesie dla przedsiębiorców z krótkim stażem, kiedy bardzo istotna jest płynność finansowa, która daje możliwość nam inwestycję- kliknij stronę.

Podpisując umowę z faktorem daje on nam gwarancję, że wszelkie faktury dostaniemy na czas, a ewentualne poślizgi w wypłacalności będą sprawą firmy świadczącej usługi faktoringowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:10:19
Tagi: firma, bezpieczeństwo, Faktury, opłaty, odpowiedzialność, działania, dłużnik