Bryłka chodnikowa - najlepsza ze Strzegomia!

Piękny ogród i otoczenie domu, to wizytówka każdego posiadacza. Duży wpływ na estetykę i wygląd posesji ma należycie zaaranżowana mała architektura. Kluczową jej część stanowi bardzo słynna ostatnimi czasy elegancka kostka brukowa.

Kostka niejednokrotnie jest klasyfikowana jako mało złożony wytwór betonowy, zarówno w wytwórczości, jak i wyglądzie. Jednak technologiczny postęp minionych lat, zaowocował ofertą ogromnej jakości wyrobów o wyjątkowej trwałości, stylistyce i funkcjonalności. Najnowsze trendy w drobnej architekturze, pokazują skłonność odchodzenia od typowych wzorów, odcieni i konfiguracji bruku na korzyść kostki o nietypowej fakturze uzupełnionej szlachetnymi kruszywami.
Kostka brukowa w rynku
Napisał: Milosz1
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z wiodących ostatnio tendencji jest kojarzenie części kontrastowych. W wielu przypadkach stosuje się złączenie kostki o prostej nawierzchni z kostką o nieregularnej fakturze. Kostka brukowa ze Strzegomia (na www pełna oferta), niezwykle ciekawie prezentuje się nie jedynie przy starych, zabytkowych budowlach, lecz też przy nowoczesnych budowlach, w jakich konstrukcji góruje szkło, stal i proste kształty. Niebanalne kombinacje sprawiają, iż powierzchnia z kostki brukowej nabiera nieskazitelności i znakomicie harmonizuje z sąsiedztwem.kostka brukowa
Napisał: Paolo Trabattoni
Na podstawie: http://www.flickr.com
Planując nawierzchnię wokół budynku, takie jak ścieżka do domu, schody, altana w ogrodzie, lub powierzchnię na ruszt, z reguły wyróżnia się odcieniem, kształtem, lub fakturą. Alejki w ogrodzie są na ogół węższe, wiją się wśród bujnej zieloności i mają nietypowe kształty. Do ich budowy używa się mniejszej kostki brukowej, a na obrzeżach ścieżek używa się osobliwe detale wykończeniowe, które również fajnie nadają się do wykończenia rabat i kwietników.

Odwiedź naszą kolejną witrynę. Tam opublikowaliśmy ciekawe wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam bardzo miło, jeśli newsy przypadną Ci do gustu.

Znaczne przestrzenie, jak droga dojazdowa, wyjście od bramki wjazdowej, wielokrotnie są wykonane z kostek o większych wielkościach, lub ozdobione różnorodnymi wzorami. Poprawnie wyglądają formy proste, oparte na kwadracie, jakie w rezultacie kreują proste, klasyczne wzory i ciekawe szachownice. Jeszcze ciekawszy efekt uzyskamy, gdy przy rozmieszczaniu kostki brukowej (Strzegom) o sporych powierzchniach zagospodarujemy dodatkowo nietradycyjne zestawienie różnych budulców, albo kostkę o różnorodnych wymiarach - strzegomska kostka ( http://kohut-kamien.pl/kostka-brukowa/ ) brukowa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:12:53
Tagi: kostka brukowa, podjazd, Strzegom