Zakup właściwego sprzętu fotograficznego

Zakup właściwego sprzętu fotograficznego z dobrym obiektywem nie jest prosty. sklepy proponują kilka różnych typów obiektywów.


samochód - fotografia
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przed wyborem urządzenia warto zorientować się jak szeroki wybór jest wśród gatunków obiektywów, lamp i innych dodatków. W odpowiednich punktach można liczyć na fachową pomoc pracownika.


muzyka
Napisał: Justin Higuchi
Na podstawie: http://www.flickr.com
dostęp
Napisał: Skil
Na podstawie: Skil


Kiedy dobieramy obiektywy do Canona, najważniejszym czynnikiem powinna być ich ogniskowa. Ten parametr decyduje o efektywnym polu widzenia. Występują zarówno obiektywy stałoogniskowe jak i zmiennoogniskowe. Ogniskowa obiektywu jest jego właściwością fizyczną i nie ma istotności, do jakiego aparatu go zamontujemy. Innym ważnym parametrem jest jasność obiektywu. Nazywana jest ona przy pomocy wartości przysłony. Wartość przysłony jest efektem podzielenia ogniskowej przez fizyczną średnicę przepustu względnego. Im wielkość ta jest niższa, tym obiektyw okaże się jaśniejszy. Obiektyw jaśniejszy umożliwi nam fotografowanie przy mniejszej wielkości światła zastanego, uprości także osiągnięcie niewielkiej głębi ostrości. Pamiętajmy jednak, że jaśniejsze budowy są najczęściej dużo większe i cięższe. Ostatnim istotnym parametrem jest uchwyt. Od niego jest zależne, czy będziemy mogli podpiąć urządzenia do naszego aparatu, czy nie.


Nie ma kłopotu w wyborze obiektywu danej marki do urządzenia tego samego wytwórcy.


W przypadku zakupu obiektywów wytwórców niezależnych, powinniśmy dokładnie sprawdzić do którego zamocowania zaplanowany jest konkretny model. Nierzadko ten sam obiektyw wypuszczany jest w paru gatunkach, z rozmaitymi uchwytami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:08:34
Tagi: Urządzenia, sklep, obiektywy, fotograf