W jaki sposób wybrać laptop? Który będzie idealny?

Jeden komputer przenośny drugiemu nierówny. Już w fazie przeglądania propozycji w marketach pojawiają się doniosłe pytania: jakiego laptopa kupić?


Jedno z częstych pytań, jakie pada podczas wyboru notebooka, tyczy się systemu operacyjnego.


Tissot Bridgeport
Napisał: Tissot
Na podstawie: e-arttime.pl


Notebooki mogą być sprzedawane z systemem albo bez niego. Laptop bez systemu operacyjnego może być o kilkaset złotych tańszy. Wypływa to z faktu, że fabrykant nie wykupuje wtenczas dla niego licencji na system operacyjny a także nie musi przez to podnosić ceny, za którą sprzedaje urządzenie. Aby nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, powinno się mieć na względzie, że fabrykanci nie dołączają systemu na oddzielnej płycie CD. Instalują go na specjalnej partycji Recovery. Jeżeli idzie o system Windows, to jest on coraz nagminniej przypisany do konkretnego notebooka, co uniemożliwia instalację oprogramowania na innym.
Dyski TRANSCEND PSD520
Napisał: TRANSCEND
Na podstawie: TRANSCEND


Kamera jest to kolejny nieodłączny fragment notebooka. Bez niej nie możemy w pełni skorzystać przykładowo z wielu komunikatorów. Wytwórcy montują w notebookach kamery różnej jakości. Zazwyczaj spotykane posiadają rozdzielczość 2 megapixeli. Gwarantuje to przyzwoitą jakość obrazu, jednakże zawsze możesz poszukać laptop z wyższej próby kamerką. W szczególności gdy chcesz prowadzić wideokonferencje czy też chcesz nagrywać w ten sposób tak zwane podcasty.


Coraz to częściej w handlu pojawiają się laptopy wyposażone nie wyłącznie w standardowe dyski HDD o dużej pojemności, lecz także w dyski SSD (czy inaczej powiadając dyski które są oparte na pamięci flash). Owe drugie cechują się szybszym dostępem do informacji, większą trwałością oraz niższą wagą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:53:16
Tagi: komputer, kamery, obraz, IT