Na co zwrócić uwagę nabywając nowe mieszkanko?

Prawno-finansowa kondycja dewelopera, położenie, sąsiedztwo inwestycji, standard wykończenia a także stosunek jakości do ceny – każdy z tych czynników ma olbrzymie znaczenie przy zakupie mieszkania.


Im większą wnikliwością się wykażesz, tym spokojniej będziesz sypiać. Stosując się do, zawartych u dołu rad, ochronisz własne pieniążki i komfort życia.


ładny dom
Napisał: Senado Federal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przystępując do poszukiwania wyśnionego mieszkania nie zapomnij, iż przyjrzeć trzeba się nie wyłącznie lokalizacji a także standardowi mieszkanka, ale też (a może i przede wszystkim) deweloperowi, od którego mieszkanko to chcesz nabyć. Upewnij się jak długo firma istnieje na rynku, jaka jest jej forma prawna oraz jakie opinie o niej krążą. Najodpowiedniej jeżeli deweloper ukończył już parę – kilkanaście planów oraz jest spółką giełdową. Walorem spółek giełdowych jest ich przejrzystość (100% wrocław). Spokojnie możesz również zaufać deweloperowi, posiadającemu status spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wystrzegaj się zaś osób fizycznych jak też spółek komandytowych. Zwróć także uwagę na postać prawną działki. Możliwości są 2: albo działka jest majątkiem dewelopera, bądź deweloper jest wyłącznie użytkownikiem wieczystym. Bardziej korzystna dla ciebie jako klienta będzie pierwsza opcja. Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań Wrocław, Warszawa, Trójmiasto, Poznań oraz Kraków to miasta w jakich nie brak gotowych mieszkań.


Podstawową informacją jaką musisz uzyskać od dewelopera jest także czas oddania obiektu do użytkowania. Najpewniej jest wówczas, gdy mieszkanie jest już oddane do użytku bądź roboty są na tyle zaawansowane (polecana lokalizacja), że potrwają jeszcze maksimum parę miesięcy. Nie zapomnij również dowiedzieć się w jaki sposób inwestycja jest finansowana. Deweloper może mieć kapitał i finansować budowę z prywatnych środków. Może również wziąć kredyt – wtenczas jego poczynania monitorowane są przez bank, który bez wątpliwości staje się wtenczas gwarantem twojego bezpieczeństwa.

Przespaceruj się po okolicy. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest częstokroć celne.


Przeanalizuj opinie o dzielnicy, w jakiej chcesz zamieszkać, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa oraz dostępnej infrastruktury. Sprawdź odległość mieszkania, w jakim chcesz zamieszkać od centrum. Zacznij poszukiwania od przeszukania internetu wpisując dla przykładu mieszkania centrum Wrocław.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:59:13
Tagi: komfort, infrastruktura, opinie, prace