Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób oddziałuje na bezpieczeństwo użytkowania instalacji i sprzętów elektrycznych, a szczególnie na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.


W celu sprawdzenia instalacji elektrycznych i spełnienia żądań dotyczących ochrony przed porażeniem powinno się wykonać pomiary rezystancji uziemienia. Do tych prób używany jest miernik uziemienia. Rezystancja ta pozwala określić wartość napięcia dotykowego, jakie może zaistnieć między rozmaitymi częściami przewodzącymi na kablu ochronnym. Konieczność pomiaru rezystywności gruntu i rezystancji uziemienia występuje już na etapie projektowania i wykonywania instalacji.


osiedle
Napisał: DOLCAN
Na podstawie: DOLCAN


słuchawki
Napisał: Technolux
Na podstawie: Technolux


Multimetr jest narzędziem w większości wypadków stosowanym w warsztacie elektronicznym. Służy on elektronikowi zarówno w trakcie uruchamiania nowych urządzeń, jak i odnawiania tych będących w użyciu.
nowoczesne odkurzacze
Napisał: Dennis van Zuijlekom
Na podstawie: http://www.flickr.com


Współczesne multimetry zdołają wykonywać kilka pomiarów równocześnie, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, zapamiętywać szacowane wielkości, bądź wytyczać przeciętną z pomiarów.


Dynamometr, nazwany potocznie siłomierzem, służy do pomiaru natężenia nacisku i siły ciągu, a niektóre z nich również do pomiaru masy. Cechuje je czułość, łatwość obsługiwania i czytelny wyświetlacz prezentujący dane w postaci histogramów i diagramów.


Dynamometry znajdują swoje zastosowanie w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych, również w gospodarstwach domowych, gdy korzystamy z wagi sprężynowej.


Do precyzyjnych pomiarów warto stosować aparaturę najwyższej klasy gwarantującą rzetelność pomiarów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:59:10
Tagi: piec, element, wagi, efekty, zabezpieczenie