Mieszkanie nowe czy używane - najważniejsze argumenty które przemawiająza każdą z tych opcji.

Kupno swojego mieszkania to dla wielu rodzin bardzo ważna decyzja, która się równocześnie wiąże z bardzo dużymi kosztami. Obecnie nadal bardzo duża część mieszkań jest kupowana na kredyt, brany często na dwadzieścia czy trzydzieści lat i później mocno obciążających domowy budżet.

mieszkania
Napisał: Olger Fallas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tego też powodu trzeba do tematu zakupu podejść z dużą rozwagą i znaleźć takie, jakie będzie spełniać oczekiwania na nadchodzące kilkanaście czy nawet więcej lat. A wybrać będzie można albo pośród lokali nowiutkich, postawionych przez deweloperów, oraz używanych z rynku wtórnego. Obie te opcje mają jakieś zalety i wady, warto tu dokładnie się zastanowić nad nimi żeby nie było za jakiś czas niepotrzebnych narzekań. Jeżeli interesować kogoś będą mieszkania na sprzedaż nowe, to musi się liczyć z tym, że poza ceną samego zakupu trzeba będzie jeszcze dołożyć pewną kwotę na wykończenie wszystkiego. Za to zaletą kupowania nowego mieszkania będzie to, że da się go samodzielnie od samiutkiego początku wykończyć, bez mieszkania z pomysłami wcześniejszych lokatorów.Nowe osiedla Rzeszów będą zapewne mieć całkiem sporą ofertę mieszkań gotowych do zamieszkania. Jeżeli ktoś jednak zdecyduje się znaleźć mieszkanie używane, to do dyspozycji będzie miał w zasadzie wszystkie dzielnice, bo na większości osiedli jakieś lokale do sprzedaży można będzie znaleźć. W porównaniu z nowymi mieszkaniami używane najczęściej nieco mniej kosztują, szczególnie w starszych dzielnicach.

Lecz Zakup tego typu mieszkania będzie się jednak wiązać z tym, że niekiedy konieczny będzie jakiś remont, co może dodatkowo podnieść koszty zakupu, a oprócz tego wymagać będzie sporego nakładu pracy. Ale ogromną zaletą mieszkania kupionego na starszym osiedlu jest to, że jest już tam cała konieczna do normalnego życia infrastruktura, to znaczy szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia i kościoły. Na świeżo stawianych osiedlach różnie z tym bywa, czasami się okazuje że po kupnie mieszkania (szerzej - https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/cztery-pory-roku) trzeba wozić gdzieś daleko dzieci, bo niestety nic nie jest działające na miejscu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:05:23
Tagi: kredyt, deweloperzy, Mieszkańcy, Właściciele, lokatorzy, firmy deweloperskie