Machiny wzmagające wydajność i wydobycie

Istota ludzka, krocząc do poprawy warunków życia, do coraz pełniejszego i bardziej łatwego spełnienia własnych potrzeb materialnych, zaczął posługiwać się urządzeniami, maszyneriami, a w końcu machinami.


serwer
Napisał: ell brown


widok - dom
Napisał: Sergey Galyonkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Maszyna jest plonem człowieka, określonym do realizowania pracy użytecznej kosztem energii. Bardzo ciężka praca w kopalniach jest już w całości zmechanizowana przy użytkowaniu ciężkich pogłębiarek, koparek, zwałowarek, także przenośników. W kopalnictwie w coraz to szerszym obszarze stosuje się urządzenia, dzięki którym powiększa się zdolność produkcyjna i wydobycie, także usprawnia warunki bezpieczeństwa pracy.


Mining machinery użytkowane w sztolni podziemnej, to maszyny i sprzęty do urabiania, załadunku, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to machiny przesuwne, czy też chodzące. Machiny i sprzęty do czynienia wykopów roboczych, to urządzenia samojezdne, lub przesuwne. W górnictwie używane są także urządzenia stacjonarne, jakie za pomocą linek przemieszczają wiedzione na długości szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, materiałami, bądź ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu znajdują się właściwe sprzęty przygotowawcze, ochronne i sygnalizacyjne. Innymi sprzętami są maszyny do segregowania, wzbogacania i odwadniania, także transportu znajdujące się na powierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to machiny stacjonarne.


Działalność i system kierowania powinny być dopasowane do człowieka.


Procedura obsługi maszyny, szybkość jej działań, położenie nasady i pedałów, oświetlenie, ułożenie sylwetki obsługującego posiadają duży wpływ na precyzyjność i rytm pracy, jak również na przemęczenie obsługującego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:59:10
Tagi: transport, praca, maszyny, pracy