Jakiego rodzaju możliwości daje aktualnie wirtualna rzeczywistość, plusy kamer które nagrywają w technologii 360.

Rzeczywistość wirtualna pojawiła się już w latach dziewięćdziesiątych. Wtedy już bowiem w sprzedaży pojawiły się pierwsze okulary, które miały przenosić graczy o wirtualnego świata. Tym sposobem możliwe było zaobserwowanie każdego wydarzenia w taki sposób, jakby mogło się oglądać naprawdę.

Tak wyglądały
gra na xboxie
Napisał: Crosa
Na podstawie: http://www.flickr.com
założenia teoretyczne, jednak rzeczywistość zweryfikowała dość brutalnie te plany. Technologia jeszcze nie pozwalała na to, aby wszystko mogło funkcjonować tak jak planowali to wszystko twórcy, urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało dużo problemów ze stanem zdrowia graczy. Jednak technologia virtual reality nie została całkowicie porzucona. Przed kilku laty na rynku się ukazały obecne gogle wirtualnej rzeczywistości, o dużo większych możliwościach niż pierwszy model. Ale obecnie możliwości technologiczne są nieporównywalnie inne, dzięki czemu współczesne Google wyglądają zupełnie inaczej niż pierwsze ich wersje. Po pierwsze oferują dużo lepszą jakość wyświetlanego obrazu, lecz również wygodę użytkowania. Zyskują one coraz większą popularność, po pierwsze korzystają z nich gracze, lecz zaczynają zdobywać również kolejne obszary.
kamera
Napisał: Joe Kunzler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z bardziej niesamowitych rzeczy, jakie można robić w takich goglach, są filmy. Lecz nie takie filmy, jakie wszyscy znamy, to znaczy oglądane na ekranie, lecz w nowoczesnej technologii 360.Tego typu filmy nagrywane są przez system paru lub nawet parunastu kamer, przez co dostaje się możliwość oglądania obrazu ze wszystkich stron. Filmy nagrywane w technologii 360 można też oglądać na smartfonach oraz komputerach, ale najbardziej niesamowite wrażenie robią w goglach. Wystarczy w nich przekręcić głowę w jedną lub drugą stronę, żeby zmienić kąt patrzenia na daną scenę. W sklepach zaczęły się już pojawiać kamery 360, za pomocą jakich można samemu kręcić tego typu filmy. Najprostsze z nich dysponują kilkoma oddzielnymi kamerami, lecz bardziej zaawansowane modele będą ich miały nawet kilkanaście. Dzięki temu można kręcić nawet w amatorski sposób filmy, które na każdym zrobią duże wrażenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:30:42
Tagi: technologia, system, jakość