Jak zatroszczyć się o blaszany garaż? Co powinniśmy zrobić? Jakie działania można podjąć?

Lata mijają, a różne przedmioty codziennego użytku ulegają powolnej destrukcji. Rzeczy duże oraz te małe, te z których dobroci czerpiemy najczęściej i rzadko, te, które są niezbędne i te, o których zapominamy. Tak to już jest, że nic nie trwa wiecznie, więc albo przyjmiemy, że tak jest i nic nie będziemy robić, albo właśnie zaczniemy działać. Garaże blaszane są bardzo podatne na zniszczenia i czas, jednak istnieją dobre sposoby, aby zatrzymać tą erozję.
Samochód w garażu
Napisał: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy wiedzieć, że jeżeli dobrze zabierzesz się do prac (zobacz sklepmardrew.pl) konserwacyjnych, to odnowisz własny garaż równie dobrze jak firma, która zajmuje się tym na co dzień. Co będzie potrzebne? Na pewno specjalne, lecz powszechnie dostępne rzeczy, takie jak gruboziarnisty papier ścierny, szczotka o włosiu metalowym czy środek antykorozyjny. Co ważne nie można zapomnieć o wałku, farbie czy lakierze. Od czego zacząć? Najważniejsze to rozpocznij od właściwego oczyszczenia garażu z wszelkich nieczystości, najczęściej będą to liście oraz błoto.

Ciekawią Cię różnego rodzaju inne newsy (https://wienerberger.pl/produkty/pustaki-scienne-porotherm)? Jeśli tak, to przejdź na naszą stronę i sprawdź, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zadowolony.

Pamiętaj, że sporo tego rodzaju brudu gromadzi się na zadaszeniu garażu. Później dokładnie przeszlifuj obszary zaatakowane prze rdzę. Dobrze jest zrobić to drucianą szczotką, jednocześnie jeśli miejsca z mniej rzucającą się w oczy rdzą - użyj papieru ściernego.Może się niestety zdarzyć tak, że korozja przebiła się na wylot naszej stalowej ściany. W takiej sytuacji przyda się szpachla do metalu, dzięki niej wypełnisz luki. Tak doprowadzony do czystości metal, powinieneś pokryć specjalnym preparatem przeciw rdzy, ponieważ zrobi on swego rodzaju barierę przeciw rdzy.

Garaż wolnostojący
Napisał: raneko
Następnie należy pomalować ściany i wrota. Z pomocą pędzla bez problemu dotrzemy do trudniej dostępnych obszarów. Garaże wykonane z blachy musimy pokryć chociaż dwoma warstwami farby (garaże, bramy i napędy do bram - WAW System). Między nałożeniem pierwsze oraz drugiej warstwy farby, odczekaj 24 godziny.

Pamiętajmy jednak, iż najbardziej wartościową zasadą na dłuższe życie naszego garażu jest solidna podstawa. Znaczy to tyle, iż jeżeli chcemy mieć garaż solidny i na długi czas, to musimy go starannie oraz bardzo solidnie wznieść, wiedząc o takich rzeczach jak choćby podłoże pod garaż blaszany, które ma niebagatelny wpływ na jego trwałość .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:16:54
Tagi: garaż, blacha, metal