instalacja elektryczna należyta dla zasilanych sprzętów

Cechy techniczne instalacji elektrycznych w budynkach muszą być takie, ażeby umożliwiały niezawodną dostawę energii elektrycznej o parametrach technicznych, charakteryzujących jakość energii odpowiednich dla zasilanych przyrządów.


Projektowanie instalacji elektrycznych powinno brać pod uwagę to, aby urządzenia elektryczne (zobacz http://www.solitech.pl/pl/kontakt.html) o napięciu roboczym wyższym od wartości bezpiecznej były ochronione przeciw porażeniowej.


kable elektryczne
Napisał: Mussi Katz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Instalacja musi gwarantować troskę o ludzi i środowisko przed skażeniami, również transmitowaniem drgań, hałasu, temperatury i pola magnetycznego o wartościach i natężeniach większych od granicznych możliwych. Powinna być zaprojektowana i sporządzona w taki sposób, żeby w planowanym okresie eksploatacji spełniały wymagania dotyczące mocy zadysponowanej i pozostawały w pełnej sprawności technicznej, a w odniesieniu do instalacji w budynkach mieszkalnych, również żądania wynikające z należytego komfortu życia domowników.
Projektowanie instalacji elektrycznych dla obiektów przemysłowych musi być tak zaplanowane i zrealizowane, żeby było stosunkowo bezproblemowe ich dostosowanie do nowatorskich zadań przy przekształceniu kierunku, bądź technologii wytwórczości. Planując gniazda elektryczne (zobacz przejrzyj stronę solitech.pl) trzeba brać pod uwagę to, że w budynku wciąż przybywa przyrządów elektrycznych, dlatego lepiej zaprojektować ich więcej aniżeli potrzebnych na daną chwilę, lub pozostawić zaślepione puszki montażowe.


Dzięki nim instalacja nowego gniazda w razie potrzeby nie będzie stanowiła większego problemu. Najwięcej gniazd elektrycznych przydatnych jest w kuchni, gdyż tutaj jest najwięcej urządzeń zasilanych prądem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:05:37
Tagi: sprzęty, czas, prąd, gra