Energooszczędne domy w modzie

Dom może kojarzyć się z dużymi kosztami utrzymania. Pojawia się jednak moda od dawna stosowana na świecie: domy energooszczędne i pasywne. Od 2013 r. dzięki dofinansowaniu będzie można mniej wydać na ciepły dom.
Zimne, standardowe budownictwo czasami doskwiera właścicielom. Rachunki w zimie potrafią przerazić każdego. Roczne zużycie energii w takim domu to nawet 120 kWh. Ratunkiem okazują się domy energooszczędne, potrzebujące w okolicach 40 kWh przez rok, a nowatorskie technologie pasywne to mniej więcej 15 kWh! Wszystko wskazuje na to, że dobrze jest zainwestować w energooszczędne rozwiązania. Można po prostu wyszukać 'domy parterowe projekty' i zobaczyć, jak są bardzo różne. Co trzeba dowiedzieć się o oszczędnych domach?mieszkania energooszczędne
Napisał: stephen bowler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Różnica między pasywnymi a energooszczędnymi dom (jesteśmy tutaj)ami

Żeby dom zasłużył na tytuł energooszczędnego, musi wypełnić konkretne wymogi odnoszące się do energii właśnie. Domy pasywne są zdecydowanie mocniej obwarowane regułami i w związku z tym roczny koszt utrzymania to bezwzględnie niewielkie kwoty. Kluczem do sukcesu jest izolacja i nowatorskie sposoby odzyskiwania ciepła. Dom energooszczędny może mieć warstwę izolacyjną grubości 20 cm, a pasywny minimum 30 – to dużo więcej niż tradycyjne budownictwo.

Budownictwo pasywne w pewnym sensie w Polsce funkcjonuje jako ciekawostka, ale inwestorzy zwracają uwagę kupujących na tę technologię. Są faktycznie droższe około 10% od murowanego domu, a inwestycja zwraca się mniej więcej 30 lat. Stąd też przegrywają z mniej skomplikowanym budynkiem energooszczędnym, a projekty domów szkieletowych są ciągle modniejsze. W związku z tym, że wymagania budowy domów pasywnych naprawdę ograniczają projekt. Dom pasywny nie ma dodatkowych elementów, takich jak balkony. Od strony południowej musi być mocno przeszklony (przy pomocy takich elementów i usług jak na w tym miejscu - ).

Czy w kontekście analizowanego w tym tekście problemu otrzymujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to podobne porady zobacz w serwisie (https://swisselement.pl/realizacje-montaz/), który znajduje się tu.

Ta technika wymyślona w Niemczech wykorzystuje stosowane zasady budownictwa energooszczędnego, ale kładzie większy nacisk na odzyskanie ciepła. Ludzie, sprzęty domowe – to też źródła energii.

Dopłaty do kredytów

W 2013 r. ruszył program dopłat do kredytów na energooszczędne budownictwo. Można dzięki niemu oszczędzić nawet 50 tys. zł. Program dofinansuje nie tylko domy, ale również mieszkania w budynkach energooszczędnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:02:10
Tagi: domy, izolacja, źródła energii, inwestorzy